Na způsob, kterým radnice chodníky nechává opravovat, poukázal například Alexander Vyklický. „Původní chodník v Loucké ulici je po opravách asi o třicet centimetrů užší. V parku dokonce o půl metru. Na řadě míst nejsou dokončené okraje,“ poukázal Vyklický.

Kde se opravuje?
Ulice Hálkova, Dukelských bojovníků, Loucká, Klášterní, Palackého (jedna strana), Benjamína Kličky, Puškinova, Hálkova a Gagarinova. Dále v Derflicích, Konicích a Mramoticích i v ulici Prokopa Diviše v Příměticích.

Cena: 17 milionů korun

Že se na takto úzkém chodníku nevyhnou dvě ženy s kočárky si myslí Vladimíra Endlicherová. „Chodníky vypadá sice dobře, ale měl být širší. Také vozíčkáři, kteří tudy jezdí, budou mít problém se s kočárky míjet,“ míní žena.

Podle vedení radnice ještě nejsou práce hotové. „Žádná stavba, žádný chodník jsme ještě nepřevzali. Nedodělané věci opravíme. Co se týká zúžení chodníků, podle norem má mít chodník, pokud je na obou stranách ulice, nejméně metr dvacet šířku. V Loucké je dokonce metr padesát,“ reagoval starosta Znojma Jan Grois.

Opoziční politici a řada lidí je přesvědčena, že jde o předvolební vějičku na voliče. „Je evidentní, že jde hurá akci před volbami a podle toho to vypadá. Pro současnou radnici je příznačné, že dělá věci na efekt,“ řekl Deníku třeba lídr Znojmáků Pavel Kovařík.

Kritice politických oponentů se starosta Znojma nediví. „Chodníky jsme plánovali už loni. Je to nutná potřeba pro občany. Museli jsme mít projekt. Ten trvá několik měsíců. Také se chodníky nedají dělat v zimě. Kdybychom nic nedělali, stejně nás budou kritizovat,“

Proč se vše poměrně dlouho táhne, vysvětluje místostarosta Jan Blaha. „Nejsou lidi. Určitě nechceme, aby úklid proběhl až měsíc po dokončení stavby, ale během pár dní to také nejde,“ konstatoval Blaha s tím, že každá ulice má svůj termín dokončení. „Většinou ve druhé polovině září,“ dodal Blaha.