Podle Miloše Michlovského nemá mít šlechtění vinných rév hranic. „Nové odrůdy mohou v budoucnu hrát větší roli také ve výrobě šumivých vín. I díky nižším nákladům na pěstování,“ uvedl Michlovský. Z některých vyrábí i speciální nealkoholická vína.

PIWI odrůdy jsou odolnější, s nižšími nároky na chemické ošetření a tedy bližší udržitelnému hospodaření. „Moderní vinař musí mít nový pohled, s důrazem na biodiverzitu. Nová vinice se zakládá na třicet až padesát let, je třeba myslet dopředu. Zohlednit ekonomickou i ekologickou stránku, bez předsudků,“ pověděl vinař František Mádl z představenstva PIWI International.

Moravské a české vinice se mění:

Víno. Ilustrační snímek
Velké změny na vinicích: Přibývá odrůd odolných proti plísním

Aktuální nejistotou vinařů totiž není jen debata kolem zavedení spotřební daně na tichá vína. Kromě loňské nižší spotřeby tohoto typu vín v Česku o 8,4 procent ji prohlubují také klimatické změny a zvyšující se požadavky na udržitelnost.

Ráz tuzemských vinic se mění

Výsledek? Možná postupná proměna rázu tuzemských vinic. Podíl vinic osázených PIWI odrůdami vhodnými pro ekologickou produkci se v posledních letech zvyšuje. Byť stále jde oficiálně pouze o zhruba 970 hektarů, tedy 5,5 procent z celkové plochy vinic v České republice.

Premiérová soutěž PIWI Award

První soutěž tohoto typu vinných odrůd PIWI AWARD 2024 se uskuteční v sobotu 13. dubna ve Vinařství Zámek Doudleby nad Orlicí.

Pořádá ji česká sekce asociace PIWI International ve spolupráci se Svazem vinařů České republiky a Cechem českých vinařů.

Ve stejný den se koná veřejná degustace soutěžních vzorků od 10 do 22 hodin.

Podle Vinařské unie ČR jsou tyto speciálně vyšlechtěné odrůdy už zastoupeny v portfoliu všech významných tuzemských producentů. „PIWI odrůdy jsou méně citlivé na houbové choroby, což znamená, že vyžadují méně ošetření, a tudíž mají i menší dopady na životní prostředí. Dále mají stabilně vyšší hektarový výnos, který pomáhá zvyšovat efektivitu vinohradnictví,“ shrnul Libor Výleta. Pracuje jako ředitel vinohradnictví skupiny Bohemia sekt, která má celkem 22 hektarů vinic osázených odolnějšími odrůdami.

Na ekologické hospodaření a PIWI odrůdy sází také enolog vinařství ze zámku Doudleby nad Orlicí Radek Žouželka. „Naše oblast v Královéhradeckém kraji nemá vinařskou historii. Ale podmínky pro pěstování révy tam jsou dobré. První vinici jsme vysadili v roce 2017 a víno děláme z perfektně vyzrálé suroviny. Díky pozdějšímu rašení se vyhýbáme raním mrazíkům, při zrání bílým odrůdám vyhovují naše teplé dny a studenější noci,“ popsal Žouželka.

V boji se suchem má pomoci i speciální zelená směs rostlin:

Vláha se do vinohradů dostává jinak než dřív, jako blesková povodeň nebo přívalový déšť. Vinaři se vodu snaží udržet, aby neodtékala. I za využití zelených prokypřovacích směsí v řádcích, jako skupina Bohemia sekt u Bzence na Hodonínsku
Divoká zeleň proti suchu. Vinaři sázejí jetel, ředkev či pohanku

Podle Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského je ve státní odrůdové knize aktuálně zapsáno celkem 93 vinařských odrůd. Z toho 21 je řazeno mezi PIWI.

Z nich nejpěstovanější je s přehledem Hibernal (421 hektarů), následovaný Solarisem (178 hektarů), dále Souvignier Gries, Cabernet Cortis či Donauriesling.

Nové PIWI odrůdy vín

  • Cristal Wikra (bílá odrůda, kořenité, plné víno s pikantními kyselinami, vhodné pro sekty), název je na počest profesora Viléma Krause)
  • Riesling gris (bílá odrůda, plné harmonické víno, květinovo-ovocité, ve vybraných letech s citrusovým závěrem)
  • Marcus blanc (narůžovělý hrozen)
  • Pinot écru (bílá odrůda, vhodná i do severnějších oblastí Polska a Dánska, vhodné pro přírodně sladká vína, vysoký alkohol)
  • Flower Riesling (bílé víno, plné, medové, jemně kořenité; rychle přezrává)
  • Ruby Pinot (modrá odrůda, víno ovocité s pikantní kyselinou, lehčího typu)
  • z dalších Fragment, Muskana, Trasonia, Rublis, Zora, …