„Čaj, káva a kávoviny budou označeny takovým způsobem, aby spotřebitelé nebyli klamáni a ani uváděni v omyl o charakteru a kvalitě dané potraviny,“ píše ministerstvo zemědělství. Vyhláška, pokud ji stihnou zákonodárci včas schválit, by měla platit od začátku příštího roku. Potravinářské podniky dostanou ovšem čas pro přizpůsobení. Na trh budou moci dodávat produkty označené „postaru“ nejpozději do roku 2024.

K 30. červnu 2022 skončila platnost starších vzorů bankovek nominálních hodnot 100 Kč, 200 Kč, 500 Kč, 1000 Kč a 2000 Kč z let 1995 až 1999
Platnost některých bankovek skončila. Obchodníci je nemusejí přijímat

Zavedením nové vyhlášky ministerstvo reaguje na dění na trhu. Do Česka se dostává mnoho novinek i ze světa kávy a čajů, ovšem v některých případech nemají vyjma pojmenování s původním produktem nic společného. Příkladem může být v posledních letech stále více oblíbený Matcha čaj. Ten nejenže podporuje imunitní systém a působí proti infekcím, ale je to výborný stimulant, která dodá tělu energii.

Ovšem za předpokladu, že je vyrobený ze sušených nejmladších lístků čaje pravého z Japonska, které se poté rozemelou na velmi jemný prášek.

Pokud jej prodejce vyrobí jinak, zákazník nemá příliš možností, jak reklamovat. „Tento čaj v současné době nemá oporu ve vyhlášce, a tak může docházet ke zneužití ze strany dovozců a prodejců,“ upozorňuje ministerstvo. Stejně tak je vyhlášce upřesněno složení pro označení bílého čaje.

To ale není jediná změna. Ve vyhlášce jsou přesně stanovené i rostliny a jejich části, které smí být při výrobě použité. „Do seznamu povolených rostlin byly také doplněny některé druhy, které se běžně používají například i ve světě. Jedná se například o ječmen či kakaovník,“ říká mluvčí Potravinářské komory České republiky Helena Kavanová.

Ilustrační foto
Taje čaje: osvěží v parném létě a také chrání před rakovinou

Do bylinkových čajů jsou ovšem využívány i rostliny mimo ministerstvem schválený seznam. Z toho důvodu nemohou být označované jako čaje, ale jako doplněk stravy. To se změní. Ovšem výrobci či prodejci budou muset na obale uvádět dávkování výrobku, dobu používání a také budou muset specifikovat, pro které osoby je výrobek určen nebo naopak, jej nesmí používat. „Například při použití třezalky, pohanky nebo římského kmínu musí být uvedeno upozornění, u citlivých osob možnost fotosenzibilace (zvýšená citlivost kůže na sluneční záření, pozn. red.),“ upřesňuje Kavanová.  

Změny u kávy

Kromě čajů řeší nová vyhláška také kávu. Zákazník by se měl již z obalu dozvědět, zda se jedná o kávu praženou, zelenou či ochucenou. Kromě toho budou muset výrobci dále uvést, zda byla káva aromatizována nebo zda byl po pražení přidán cukr.

Nejzdravější je káva černá, bez mléka a cukru.
Káva může být zdraví prospěšná. Češi si ji ovšem stále neumí správně objednat

Stejně tak bude smět být jako cibetková káva označena pouze ta vyrobená ze zrn kávy, která prošla zažívacím traktem šelmy ovíječe skvrnitého. Stejně tak vyhláška popisuje, jak mají vypadat kvalitní kávová zrna.

Fajnšmekři si chodí kávu kupovat do malých řemeslných pražíren. Vizuálně si totiž mohou zkontrolovat kvalitu zrn. To ve velkých supermarketech nelze. „Kvalitní zrna mají vyváženou jednotnou barvu, žádný lesk, zrna mají stejnou velikost a nejsou poškozená. V levných balíčcích mleté kávy jsou určitě semleté i takové,“ radí baristka ze Zlatého Zrnka Monika Matúšová.