Lyžování ve střediscích Snowhillu bude ve všední dny o desetinu levnější než o víkendu. "Rozhodli jsme se, že uděláme novinku, kdy se budeme snažit ty lyžaře v rámci celého týdne trochu rovnoměrně rozprostřít a zlevnili jsme lyžování ve všední dny od pondělí do čtvrtka," uvedl ředitel firmy Michal Hošek. Novinkou je také rodinné denní jízdné.

Výše investic do areálů v dalších letech bude záviset na hospodářských výsledcích firmy. "Může se to pohybovat mezi deseti a 20 procenty obratu," dodal Hošek. Všechny areály jsou podle Vokatého při normálním průběhu zimy ziskové.

Vokatý a Kučera vlastní každý 50 procent společnosti Snowhill. Spekulace některých médií, že by za investicí mohl stát bývalý šéf Sazky Aleš Hušák, Vokatý odmítl. Na prodej Snoowhillu upozornila na konci října Mladá fronta Dnes. Architekt Martin Vokatý podle deníku proslul zejména jako dvorní architekt a velmi dobrý přítel bývalého šéfa Sazky Aleše Hušáka, právník Daniel Kučera pak jako muž patřící k blízkým spolupracovníkům pražského lobbisty Romana Janouška.

Snowhill provozuje kromě Herlíkovic další tři krkonošské areály Kozinec, Kamenec a Šachty, dále Kašperky v Kašperských Horách a lyžařské středisko Mariánky u Mariánských Lázní. Firma loni hospodařila se ztrátou 8,7 milionu korun při tržbách kolem 64,6 milionu korun.