Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mezi českými zaměstnanci se šíří nová praktika. Nepřijít do práce

Přijmou nového zaměstnance, který podle všeho vypadá schopně, ale ten po první výplatě nebo záloze už do práce nepřijde. Odejde beze slova. Bez výpovědi. Bez jakéhokoli udání důvodu. S takovým problémem se setkávají zaměstnavatelé čím dál častěji. „Ti slušnější alespoň zavolají, že nepřijdou nebo že si našli něco zajímavějšího,“ sdělil majitel zlínské stavební společnosti Izofo Maxx Milan Foukal.  

24.9.2018 35
SDÍLEJ:

V době, kdy je obrovský přetlak práce a nedostatek pracovních sil, se tomu dá podle jeho slov jen velmi těžko předcházet. „Často si zaměstnanci myslí, že mají možnost si najít lepší práci,“ vysvětluje Milan Foukal. A navíc se prý u spousty lidí vyvinul pocit, že nepracovat je super-moderní a blahobyt patří bezpracně všem.

„Jeden takový případ jsme řešili právě minulý týden. Zaměstnanec podal výpověď a přestal okamžitě chodit do zaměstnání,“ uvedl personální ředitel společnosti Kovárna Viva Martin Lutonský s tím, že se ale nezodpovědnost netýká jen mladých lidí. Právě totiž generace takzvaných mileniálů, kteří se narodili v letech 1983-1997, je pro svou údajnou nezodpovědnost kritizována. Tato generace podle odborníků významně nabourala zaběhnuté pracovní procesy a zvyky.

Mladí jsou vybíraví. Nezaměstnanost je netrápí


„O pracovní morálce mladých se opravdu diskutuje,“ sdělila ředitelka Hospodářské komory Zlínského kraje Iveta Táborská. Podle jejích slov zástupci každé z generací jsou nejvíce ovlivněni podmínkami, ve kterých vyrůstali. Každá z generací má odlišné hodnoty, priority, motivaci i pracovní návyky. Příkladem podle Ivety Táborské mohou být manuální profese, kde mistři často opakují, že „mladí nevydrží“ a „nechtějí pracovat“.


Firmy podle ní skutečně uvádějí zkušenosti se špatnou pracovní morálkou mladých i s jejich nezodpovědností k docházce i přístupu k práci. „Mají ale i ty dobré zkušenosti, kdy se podaří najít mladého zaměstnance s chutí pracovat, rozvíjet se a být dobrý v tom, co dělá,“ připustila.

Upozornění nestačí

Také podle Martina Lutonského nezodpovědnosti zaměstnanců nahrává současná situace na trhu práce. "Je velká poptávka po pracovnících nejen v technických oborech,“ vysvětlil personální ředitel.

Jak takovým problémům předcházet, zatím nikdo ze zmíněných netuší. „Snažíme se nové zaměstnance na problém nezodpovědnosti upozorňovat již při nástupu do zaměstnání,“ uvedl Martin Lutonský. Následné řešení situace však podle něj není snadné. „Máme ale k dispozici zákonná opatření, o která se můžeme opřít,“ vysvětlil.

Mnozí z problematických zaměstnanců si podle něj bohužel neuvědomují, že takové chování je může ovlivnit i při dalším hledání zaměstnání. Navíc pokud by někdo přišel na úřad práce s výpovědí pro velmi hrubé porušení pracovní kázně, což jsou případy, kdy nepřijde bez omluvy do práce, může být nemile překvapen.

„Nemá nárok na podporu v nezaměstnanosti,“ vysvětlila ředitelka krajské pobočky úřadu práce ve Zlíně Miriam Majdyšová.

Raději levněji, než aby kradli


Podnikatel Milan Foukal přiznává, že netuší, jak více zaměstnance motivovat. I když firma nabídne mimo platové ohodnocení, které je pro zaměstnance a živnostníky kritériem nejzajímavějším, i spoustu benefitů a výhod, zaměstnanci odcházejí.

„V naší firmě mají zaměstnanci možnost celoročně využívat služební auta. Dále na výročí narozenin či svátku dostávají dárkové poukazy. Mezi samozřejmost patří příspěvek na Vánoce, jednou ročně pořádáme firemní zabijačku a ti nejlepší na konci roku získají nárok na podíl ze zisku firmy,“ vysvětlil.

Z preventivních důvodů také nabízí zaměstnancům možnost odkupu stavebního materiálu z firemního skladu za nákupní ceny. „Tuto praxi jsme zavedli poté, co jsme zjistili, že je pro nás lepší jim prodávat materiál s naší objemovou slevou, než aby nám ho pravidelně odnášeli ze skladu,“ dodal.

Začínají již na střední


V Kovárně Viva začínají s motivací již u studentů středních škol. „Snažíme se jim ukázat naši firmu, nabídnout kvalitní zaučení a možnost kariérního růstu,“ uvedl personální ředitel Martin Lutonský.

I ředitelka hospodářské komory Iveta Táborská přidává, že firmy realizují celou řadu aktivit vedoucích k tomu, aby studenti poznali trh práce a nevstupovali na něj s přehnaným očekáváním.

Stejně tak je podle ní důležité, aby po absolvování školy na tento trh mladí lidé bezprostředně nastupovali, aby si upevnili pracovní návyky. Mladá generace je podle ní asertivní, sebevědomá a nemá obavy ze ztráty zaměstnání. Pro zaměstnavatele je zde tedy úkol zaujmout a zvládnout spolupráci mezi generacemi. V krátké době však bude tato skupina mladých zaměstnanců tvořit dominantní skupinu celého pracovního trhu.

Mileniálové chtějí práci, která dává smysl

„Z výzkumů či závěrů diskusních stolů a konferencí vyplývá, co je pro tzv. mileniály v práci a životě rozhodující,“ uvedla ředitelka Hospodářské komory Zlínského kraje Iveta Táborská. Mají prý specifické hodnoty a očekávání od svých zaměstnavatelů.

Pro mladé lidi narozené těsně před rokem 2000 je typickým požadavkem na práci, že jim musí dávat smysl. Dnešní mladí nechtějí strávit celý život v jedné firmě. Očekávají mnohem dřív uznání, respekt a kariérní růst. „Takže tu máme odlišné potřeby a očekávání na straně zaměstnavatelů a absolventů,“ vysvětlila Iveta Táborská.

Otvírá se tak otázka, zda opravdu nutí mileniálové zaměstnavatele pochopit jejich životní styl a přizpůsobit jim pracovní podmínky.

Autor: Renáta Večerková

24.9.2018 VSTUP DO DISKUSE 35
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Hledáme traťové dělníky - svářeče 30 400 Kč Hledáme mistry Hledáme traťové dělníky - svářeče pro práce na železničním svršku pro provozovny Praha 10 Vršovice a Benešov u Prahy. Místem práce je Praha a blízké okolí. Nástup možný ihned. Jednosměnný provoz, pracovní doba 6,30-15,00 hodin. Bonusy - 13. plat, příspěvek na životní pojištění 2.500 Kč měs., předdovolenkový příspěvek, cestovní náhrady, 25 dní dovolené, proplacení přesčasových hodin. Výroba - Obsluha normalizačního stroje. 30 000 Kč Obsluha normalizačního stroje. Společnost Ekotrend Ludky, s.r.o. se sídlem v Ludkovicích, zabývající se výrobou PVC drtí a granulátů, hledá do nepřetržitého provozu pracovníka na HPP. Hrubá mzda 25.000 – 30.000 Kč. 12hodinová směna (denní/noční). Nab.: finanční jistotu, spolehlivost, férové jednání, 120-140 Kč/1hod., měs. odměny v závislosti na přístupu k práci. Požadujeme: výborný zdravotní stav, zodpovědnost. Kde: Ludkovice, okres Zlín. Zdravotnictví - Zdravotní sestra do domácí péče 30 000 Kč Agentura domácí zdravotní péče, přijme ihned zdravotní sestry a zdravotní asistenty s praxí. Výhodné platové podmínky. Nabízíme náborový příspěvek 30.000 Kč. Gastronomie - Nabídka práce pomocníci v kuchyni 100 Kč Do japonsko korejské restaurace v centru Prahy hledáme posilu do našeho týmu na pozici pomocná síla do kuchyně a mytí nádobí. Jsme menší, útulná restaurace s přátelským kolektivem a chutnou, luxusní gastronomií. Pokud Vás naše nabídka zaujala, prosíme o kontaktování na níže uvedené telefonní číslo.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jan Hamáček ve volebním štábu ČSSD
AKTUALIZOVÁNO
1 19

Hamáček po debaklu ve volbách: Požádám o důvěru ústřední výbor

Izraelské stíhačky zaútočily v Pásmu Gazy. Kouř nad místem, kde útočily.
3 4

Odveta za odpálení rakety. Izraelské stíhačky zaútočily v Gaze

Odstupující primátorka Adriana Krnáčová uznává: Moje koalice nebyla pevná

/INFOGRAFIKA/ Dosluhující primátorka v bilančním projevu připsala neúspěchy na konto koaličních partnerů. Prahu podle svých slov předává ve vynikající kondici.

Drama na Cvilíně. Žena a pes málem přišli na skále o život. Zachránil je místní

Koho trápí závratě, ať raději dál nečte. Drama, které se odehrálo minulý týden na Cvilíně na Opavsku na hraně nad propastí, není pro slabší povahy. Na vyhlídce s lavičkami hned vedle frekventované výletní stezky šlo o život.

Do špitálu s vlastním ošetřovatelem. Revoluční novinka pomůže sestrám i pacientů

Dokud leží doma, je o ně postaráno. S přípravou jídla či oblékáním jim pomohou ošetřovatelé. Ty si nemohoucí lidé zaplatí ze svého pravidelného příspěvku od státu. Jakmile se ale dostanou do nemocnice, nastává problém: pečovatel s nimi do špitálu nemůže a místních ošetřovatelek je málo.

Vinobraní končí. Ve víně lidé podle vinařů ucítí letošní slunce

Nadprůměrná úroda hroznů, vyšší cukernatost a především až o tři týdny uspíšený konec vinobraní hlásí vinaři na jihu Moravy. Ročník 2018 slibuje zajímavá bílá i červená vína.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Komunální volby do zastupitelstev obcí 2018 (5. a 6. října 2018)
Seznam kandidátů, jak se volí v komunálních volbách, zpravodajství, výsledky komunálních voleb 2018 a přehled možných koalic v zastupitelstvu vaší obce. Volby do magistrátu a zastupitelstva krajských měst (Praha, Brno, Plzeň, Ostrava, České Budějovice, Jihlava, Hradec Králové, Pardubice, Olomouc, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Liberec, Zlín)

Senátní volby 2018 (1. kolo 5. a 6. října 2018, 2. kolo 12. a 13. října 2018)
Aktuální složení Senátu, seznam kandidátů do Senátu, výsledky senátních voleb 2018 pro volební obvody: Sokolov, Chomutov, Rokycany, Domažlice, České Budějovice, Praha 12, Praha 4, Praha 8, Praha 2, Litoměřice, Teplice, Jablonec nad Nisou, Mladá Boleslav, Benešov, Chrudim, Náchod, Svitavy, Třebíč, Břeclav, Brno-město, Prostějov, Šumperk, Opava, Ostrava-město, Karviná, Vsetín, Zlín.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT