Současně povýší ředitel firmy pro personalistiku a vnější vztahy Jan Rafaj, který je zároveň viceprezidentem Svazu průmyslu a dopravy ČR. Dosavadní člen představenstva AMO se stane jeho místopředsedou.

Mahadevan pracuje pro skupinu ArcelorMittal od roku 1998. Začínal v Mexiku a později pracoval v Dubaji ve Spojených arabských emirátech. "Má za sebou 25 let zkušeností v oblasti výroby, prodeje a marketingu. Vystudoval strojírenství na Gulbarga University v Indii. Na indickém New College Institute of Management pak získal v oboru marketingu a financí titul MBA," uvedla mluvčí.

Rádžderkar byl nejdéle sloužícím generálním ředitelem od vstupu skupiny ArcelorMittal do ostravského podniku. V Ostravě zůstane členem dozorčí rady. "Během téměř pětiletého Rádžderkarova působení se ostravské huti podařilo vyrovnat s následky finanční krize, optimalizovala se výroba s cílem zachovat co nejvíce pracovních míst a postupně se dále ekologizovaly výrobní provozy," uvedla mluvčí.

ArcelorMittal Ostrava má i s dceřinými společnostmi 7250 zaměstnanců. Ročně vyrábí dva miliony tun oceli, která se uplatňuje zejména ve stavebnictví a strojírenství. Je největším výrobcem silničních svodidel a jediným výrobcem transformátorových plechů v Česku. Kromě tuzemského trhu dodává své výrobky do více než 40 zemí. Firma patří do největší světové ocelářské skupiny ArcelorMittal.