Data vychází z více než ročního fungování služby Flatio a také z tříměsíční zkušenosti s platformou pro firmy Flatio For Business, díky které mohou firmy online objednávat ubytování na jeden až šest měsíců, platit pronájem bytů na fakturu a mít detailní přehled o všech pronájmech a smlouvách. 

"Ve všech čtyřech městech, kde působíme, jsme zprostředkovali ubytování v rozmezí jednoho až šesti měsíců pro 58 různých národností. Ve více než 71 procentech případů byl důvod pronájmu práce. Naším cílem je stát se v tomto segmentu novým standardem ubytování, které minimalizuje administrativní, časovou a další zátěž, která často s pronajímáním bytů vzniká," uvádí zakladatel Flatia Radim Rezek.

Aktuálně využívá tuto platformu 57 firem napříč kontinenty a jsou mezi nimi také čtyři módní firmy, které vysílají do Prahy a Brna členy managementu, kteří dohlíží například na otevírání nových poboček. Dalšími zákazníky jsou personální agentury, stavební firmy nebo také dvě česká herní vývojářská studia. Právě ta Flatio využívají jako cestu k zajištění přechodného bydlení pro své zaměstnance.

Pobočka amerického řetězce Pizza Hut
Do Česka se vrací Pizza Hut. První pobočku otevře v Palladiu

"Před Flatio musely firmy řešit v těchto situacích drahé hotely nebo mít pronajaté vlastní byty. Možnost objednání bytu online bez přepisů energií, bez kaucí a provizí tak přibližuje pronájem bytů k zážitku, jako je nákup potravin nebo elektroniky online. Flatio si oblíbili taktéž majitelé nemovitostí, kteří oceňují především solventní nájemce, kteří se k bytu chovají jako ke svému vlastnímu," doplňuje Rezek.

Český startup Flatio působí v Praze, Brně, Vídni a Bratislavě. V následujících měsících plánuje expanzi do dalších zemí východní a západní Evropy a právě platforma Flatio For Business by se měla v blízkých měsících stát hlavním motorem služby.

Ilustrační foto.
Jahodová sezona vrcholí. Denně mizí tuny plodů