Obří komplex nazvané Dubajské náměstí vyroste v blízkosti dubajského přístavu, napojena na něj bude i přímá linka z letiště, která nakupujícím zabere cestu do 10 minut. Bude mít venkovní i vnitřní část.

Nákupní zóna tak bude kombinovat kamenné obchody a digitální platformy. Kromě klasického načtení čarového kódu bude možné nakupovat skrze mobilní aplikace. „Dubajské náměstí posune hranice mezi moderním nakupováním a zábavou díky nové generaci moderních technologií,“ uvedl mluvčí developera Emaar Properties, která obří stavbu buduje společně s firmou Dubai Holding. „Je navržené pro novou éru zákazníků, kteří využívají moderní digitalizace,“ dodal.

Dubaj
Přes osm milionů. Dubaj hlásí pololetní turistický rekord

V přízemí se bude nacházet obří pódium pro nejrůznější vystoupení od divadla přes módní přehlídky až po koncerty celebrit. Nebude chybět aréna s 3D projekcí či dále aquapark. Nacházet se v něm bude i čínská čtvrť.

Obří galerie bude cílit na velmi širokou skupinu zákazníků, mezi top zákazníky ale budou patřit mladí lidé a technologičtí nadšenci.

„Maloobchodní revoluce v Dubaji míří správným směrem, je hlavně o virtuálním světě,“ říká retailový expert Nicolas Rubeiz pro CNN. „Je tomu nakloněna i demografická situace na Blízkém východě, kde je v současné době polovina populace mladší než 25 let, zároveň je zde vysoká porodnost. Mnozí z těchto mladých spotřebitelů jsou velmi bohatí, což představuje slibný výhled nejméně na další dvě desetiletí,“ dodává.

Nicméně minulý rok celkový objem maloobchodu v největším městě Spojených arabských emirátů poklesl o 1,4 procenta, zatímco rok předtím vzrostl o 6,5 procenta, udává analýza Euromonitor International. Ekonomové jsou však pro tento rok optimističtí, předpovídají růst 5,1 procenta.

„Maloobchodní boom nevykazuje žádné známky poklesu. Někteří místní obchodníci si zde vedou velmi dobře, jiní hůře,“ vysvětluje Rubeiz. „Řada lidí o úspěchu Dubaje stále pochybuje, jelikož je například od Hongkongu či Singapuru relativně novým městem. Podle mě mu ale žádné nebezpečí nehrozí,“ dodává Rubeiz.

Do země totiž se zpožděním pronikají maloobchodní giganti ze zahraničí. Tento sektor jde ruku v ruce s pohostinství. Hlavní nápor se očekává během světové výstavy Expo 2020, která se uskuteční právě v Dubaji.

Vertikální farma - Ilustrační foto
Přes dvě a půl tuny zeleniny denně. V Dubaji postaví největší vertikální farmu

Video: Prezentace obřího komplexu

Zdroj: Youtube