„Do areálu jsme vložili nemalé peníze. Chceme teď naše investice ochránit a zároveň zajistit, aby Andrův stadion sloužil sportu, ať už bude vývoj ve společnosti SK Sigma Olomouc jakýkoli,“ uvedl primátor města Antonín Staněk.

Druhým a zároveň jediným dalším akcionářem ve společnosti je spolek SK Olomouc Sigma MŽ.

Pokud k milionovému obchodu skutečně dojde, město přijde i o většinu svých akcií ve společnosti. Těch dnes vlastní 34,12 procent. „Ponecháme si pouze jednu symbolickou akcii, zbytek převedeme spolku výměnou za jednu z tribun,“ vysvětlil Antonín Staněk.

Náklady týkající se sportu budou podle primátora města i dál starostí klubu. „Chceme zajistit majetkově sportovní infrastrukturu a mít v čele stabilní fotbalový klub,“ řekl.

Klíč k hledání partnera

Od samotného provozování klubu se chce ale radnice naopak odstřihnout. „Je nutné získat dalšího akcionáře, který by se staral právě o sportovní činnosti a její financování,“ dodal Antonín Staněk.

Že se město vydává správným směrem, potvrzují podle primátora i investoři a jejich „poslové“, kteří okolo společnosti SK Sigma Olomouc v poslední době krouží. „Svědčí to o tom, že právě vlastnictví Androva stadionu může být klíček k hledání nového generálního partnera,“ řekl Staněk. „Obavy ale vzbuzuje skupina zájemců, kteří by rádi získali kontrolu nad akciovou společností a zároveň i veškerý majetek,“ dodal.

Vyjednávají nižší cenu

Pro město atraktivnější, tedy nižší cenu, se teď pokusí vyjednat členové rady v čele s primátorem Antonínem Staňkem. „Za město bude v této věci jednat Miroslav Petřík, první náměstek primátora Martin Major a náměstek primátora Aleš Jakubec,“ uvedla mluvčí města Radka Štědrá.

Dodává, že záměr o odkoupení Androva stadionu projedná zastupitelstvo Olomouce na nejbližším jednání, tedy 13. listopadu.