Laboratoře McAfee Avert Labs objevily soubor, který se vydává za neškodný krátký animovaný snímek zesměšňující výkon čínské gymnastky na olympijských hrách, následovaný obrázky podporující svobodu Tibetu. Tento filmeček ale dělá víc, než že jen „protestuje“ proti Číně.

Zatímco se na něj lidé bezstarostně dívají, do počítače se pomalu, krok za krokem, instaluje množství různých souborů, které se pečlivě skryjí.

Tento zákeřný film je posílán jako příloha mailu s názvem “RaceForTibet.exe.” a ohrožuje jen počítače s operačním systémem Microsoft Windows.

McAfee Avert Labs zároveň varují před protibetskými webovými stránkami, které jsou zavirované. Tyto webové stránky podle zjištění obsahovaly trojského koně „Fribet“ , který se následovně stahoval na počítače bez vědomí uživatelů „surfujících“ na Internetu.

"Počítačoví piráti stále více využívají výhody zvýšeného zájmů veřejnosti o Olympijské hry, aby oklamali lidi a získali osobních informace nebo infikovali jejich počítače zákeřným virem," řekl Dave Marcus, manažer v laboratořích McAfee Avert Labs.

(zr)