Holinky jsou součástí olympijské kolekce, ze které šly od jejího loňského představení nejvíce na odbyt trička a kšiltovky. "Po slavnostním zahájení olympiády stoupnul výrazně zájem o holinky, a to v Čechách i v Londýně, v Českém olympijském domě, kde nakupují nejen Češi, kteří vyrazili na olympiádu, ale také Britové," uvedl Vodička.

V souvislosti s pátečním zahájením se holinky v kamenných obchodech Alpine Pro vyprodaly a momentálně nejsou dostupné ani přes internet. To by se ale mělo brzy změnit. "Doplňujeme zásoby a ode dneška budou holinky opět k dostání. Jak v prodejnách, tak na e-shopu," řekl Vodička. Z limitované série 2000 párů bot je podle něj k dispozici ještě asi 800 párů holinek.

Exkluzivní kolekce gumové obuvi, kterou stejně jako celou olympijskou sérii zdobí vzor inspirovaný abstraktním obrazem Františka Kupky, byla vyrobena speciálně pro nástup českých sportovců. Firma tak nepočítala s tím, že by holinky byly součástí stálé kolekce. V případě trvajícího zájmu ale tuto myšlenku nevylučuje. "Zatím je nemáme v plánu zařadit do stálých kolekcí, ale pokud bude poptávka, samozřejmě o tom budeme uvažovat," dodal Vodička.

Pokud by k tomu došlo, olympijské holinky by se zařadily na trh mezi barevné gumové boty s různými vzory a doplňky, o které je v Česku zájem. "Holinky jsou v kolekci Crocs od roku 2010 a od té doby jsou jedním z nejlépe prodávaných modelů, a to po celý rok. U zákazníků jsou hodně oblíbené, protože jsou lehké a v podstatě nezničitelné," řekla Lýdie Kárníková z online obchodu Urbanlux.

Dodala, že z barev vedou tmavé odstíny černé a modré. V nabídce výrobců, kam mimo jiné patří také známé italské značky, jako jsou Diesel nebo Replay, jsou také holinky zajímavých vzorů od hravých puntíků přes divoké lebky až ke comicsovým motivům. Holinky v závislosti na materiálu, vzoru a značce mohou stát od několika set korun až po několik tisíc. Ty z olympijské kolekce se prodávají za 499 korun.