„Rozšířili jsme nabídku zájezdů do Karibiku. Nově se bude létat na charterech Jamajka a došlo k rozšíření nabídky zájezdů do Mexika (Cancún). V případě Mexika jde především o rozšíření nabídky poznávacích okruhů," uvedl marketingový ředitel Čedoku Tomáš Brejcha. CK bude v případě Thajska nově využívat pravidelných linek místo charterových letů.

Cestovní kancelář Fischer nabídne nově například Omán nebo Panamu. Největší poptávku však očekává po destinacích jako jsou Spojené arabské emiráty, Dominikánská republika, Kuba, Mexiko nebo Mauricius. Omán bude v nabídce s odlety z Prahy nebo Lipska. „Druhou novinkou je Panama, středoamerická země známá především svým průplavem, také ale země plná nádherné fauny a flory a krásných pláží," uvedl mluvčí CK Jan Osúch.

CK FIRO-tour letos bude pokračovat v nabídce zájezdů na Kapverdské ostrovy. „Ty jsou díky krátké době doletu, minimálního časového posunu a příznivých klimatických podmínek výbornou volbou pro zimní dovolenou u moře. Zimní sezónu na Kapverdách zahajujeme už v první polovině listopadu, létat budeme až do dubna," uvedla mluvčí Pavlína Pešová. Tištěný katalog vydá CK 15. srpna, kdy prodej zájezdů začne.

Tuzemské cestovní kanceláře budou letos méně využívat pro lety do exotických destinací charterové lety, klienty budou posílat raději běžnými linkami. Například chartery do Thajska z Prahy úplně končí.