Česká pošta, která je vlastníkem budovy, neházela flintu do žita a nabídla objekt do prodeje znovu. Na svém webu tehdy nemovitost nabízela za 34 milionů korun. Druhé kolo internetové aukce proběhlo minulé pondělí, 15. října.

Jestliže bychom zájem o bývalou poštu v prvním kole vyhodnotili jako relativně velký, pak kolo druhé dopadlo fiaskem. Nikdo se totiž do aukce nepřihlásil. To naší redakci potvrdil také Ivo Vysoudil z tiskového oddělení České pošty.

„Budova vydražena nebyla,“ konstatoval. Jaký tedy bude další osud objektu, který je v současné době prázdný a nijak nevyužívaný?

„Zatím není jasné, co se bude dále dít. Všechno bude předmětem dalšího interního jednání,“ doplnil Ivo Vysoudil. Na Masarykově třídě sídlila pošta od konce 19. století. Po mnoha letech si ale Opavané museli v roce 2014 zvyknout na skutečnost, že chtějí-li si zajít na poštu, musejí jinam.

Došlo totiž k tomu, že se pošta přestěhovala právě z Masarykovy třídy do Obchodního centra Breda&Weinstein, měla za tím údajně stát úspora financí. Řadě občanů se ale změna adresy tehdy vůbec nezamlouvala, stěžovali si na to, že poštu neumějí ve velkém nákupním centru najít, starším lidem dělaly potíž eskalátory či vstup točivými dveřmi. V neposlední řadě viděli ve stěhování také další krok v postupném vylidňování centra města.