A to kvůli tomu, že její pečené kornouty jsou na první pohled velmi podobné originálu Štramberských uší, který jako první český potravinářský výrobek získal před více než rokem ochranné značení Evropské unie (EU).

Město Štramberk, které je majitelem známek EU, se před časem rozhodlo právně bránit.

„Na základě dopisu právníka musím změnit název Uši. Nové pojmenování kornoutů bude Perníkové uši. Ještě nechám dobrat již nabalené výrobky se starým názvem a pak budu používat název nový,“ sdělila pekařka. „V dopise stálo, že název Uši je vlastně zkrácený název originálu,“ dodala. „Máme kombinovanou známku na jemné pečivo a slovní známku vztahující se na název Uši. Jejich majitelem je město a to uděluje licence,“ připomněla starostka města Věra Michnová, která imitování originálu považuje za nekalou soutěž.

„Vím, že Brusel přiznal Štramberským uším ochrannou známku zeměpisného značení. Změnu názvu akceptuji, ostatní motiv v podobě včelínu pod stromem na etiketě zůstane,“ doplnila Pavlíčková, která válené uši peče podle receptury svého otce již dvacet let. „Je tak trochu paradoxem, že otec byl ze Štramberka a já jsem členem Českého svazu včelařů právě ve Štramberku,“ doplnila žena, která uvažovala i nad tím, že by oslovila osmičlenné Sdružení pekařů na ochranu Štramberských uší.

„Uvažovala jsme nad tím. Nemůžu se však stát jejich členem, neboť nesplňuji jejich podmínky. Jednak nežiji na území Štramberka a nemám tam ani provozovnu,“ vysvětlila Pavlíčková. Přesto sdružení pekařů výjimky má. „Jedna členka sdružení peče uši v Ženklavě. Některým členům se to nelíbí a vyžadují, ať si zařídí pekárničku ve Štramberku,“ uvedl člen sdružení pekařů Ladislav Hezký, který má trvalé bydliště v Kopřivnici. „Já jsem získal výjimku již před lety. Když vyjdu z branky svého domu, jsem už téměř ve Štramberku,“ doplnil pekař. „Záleží, jak by se k členství paní Pavlíčkové postavili ostatní členové sdružení,“ dodal Hezký.