Loni se pendolinem svezlo 1,3milionu cestujících a celkové tržby zjízdného dosáhly půl miliardy korun. Sedm souprav při tom dohromady najelo 2,5milionu kilometrů. „Soupravy pendolino ujedou každý den téměř 6700 kilometrů a sohledem na jejich vytíženost patří knašim nejspolehlivějším vlakům,“ informoval Deník marketingový ředitel ČD Aleš Ondrůj.

Rychlovlaky každý den spojují Prahu sOstravou, Bratislavou a Vídní a na všech trasách vykazují vysokou obsazenost. „Průměrná obsazenost souprav mezi Prahou a Ostravou je až 80procent a díky zavedení vlaků SC Pendolino se například mezi Prahou a Vídní zvýšil počet cestujících o28procent,“ dodal Ondrůj.

Vyjma cestování rychlovlakem si tuzemští cestující také zvykli na nákup jízdenek po internetu na webové adrese www.eshop.cd.cz. Princip nákupu je jednoduchý: zákazník si na internetu vyhledá spoj, pomocí platební karty zaplatí a na tiskárně si vytiskne doklad se kterým nastoupí do vlaku. Vloňském roce si touto cestou obstaralo jízdní doklad 87tisíc lidí, což je sedmi set procentní nárůst oproti roku 2006.Přes polovinu nakoupených jízdenek veShopu tvoří jízdenky eLiška, na které je možné cestovat mezi krajskými městy za 140Kč.