Při současné rekordně nízké nezaměstnanosti tak pokračuje boj o prodavačky a prodavače, které se pro české obchodní řetězce staly doslova nedostatkovým zbožím. 

„Naším cílem je zatraktivnit podmínky pro všechny pozice na prodejnách a také ocenit zkušené zaměstnance, kteří jsou v Penny Marketu už dlouho. Investice do nich jsou jednou z dlouhodobých priorit naší společnosti,“ říká jednatel řetězce Martin Peffek.

Společnost Tesco Stores ČR
Do boje o prodavačky se zapojilo i Tesco. Od července jim výrazně zvýší platy

Zatímco nyní bere pokladní v první mzdové úrovni minimálně 18 tisíc korun, od prvního srpna to bude 20 tisíc korun. „Každý rok je také zaručeno automatické zvyšování mzdy,“ doplňuje Peffek.

Jednání o kolektivní smlouvě proběhla se zástupci obou odborových organizací - Unií zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb a Odborovým svazem pracovníků zemědělství a výživy – Asociací svobodných odborů ČR. ,,Jsme velmi rádi, že se se společností Penny vede dlouhodobě kvalitní sociální dialog. Výrazné navýšení mezd od 1. srpna 2018 je toho důkazem. Zaměstnanci obchodu si za svou nelehkou práci zaslouží odpovídající ohodnocení,“ říká Renáta Burianová, prezidentka Unie zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb.

Penny Market k platům nabízí i nejrůznější benefity – například pětitýdenní dovolenou již od začátku pracovního poměru, stravenky navýšené na hodnotu 80 Kč, školení, vánoční poukázky a především systém benefitní cafeterie, který sdružuje všechny benefity na jednom místě.

Každý zaměstnanec tak může své benefitní body uplatnit v lékárnách, optikách nebo na kulturních akcích. Za benefitní body mohou zaměstnanci zaplatit i dovolenou, letenky nebo investovat do vzdělání.

Zaměstnanci prodejny Lidl
Lidl razantně zvyšuje nástupní mzdu. Pokladní dostanou 28 tisíc

Přehled platů v českých řetězcíchPenny Market - průměrná mzda 18 - 21 tisíc korun
Lidl - nástupní mzda od 28 tisíc korun
Kaufland - nástupní mzda od 24 tisíc korun