Penta uvedla, že chce být ve Fortuně Entertainment Group dlouhodobým investorem bez plánovaného data exitu.

Fortuna má mít dle Penty jediného jasného vlastníka

"Penta se chce soustředit na její další intenzivní rozvoj zejména na trzích střední a jihovýchodní Evropy. Tyto ambiciózní plány ovlivní schopnost Fortuny vyplácet dividendy. Penta se rozhodla stáhnout Fortunu z veřejného obchodování na burze, navýšit podíl na 100 procent a dále pokračovat v započaté transformaci jako soukromá společnost. Stoprocentní kontrola Penty nad Fortunou bude pro tuto společnost znamenat rychlejší rozvoj bez komplikací," uvedl mluvčí Penty Ivo Mravinac.

Dceřiná firma Penty Fortbet Holdings Limited, registrovaná na Kypru, vlastní 68,25 procenta akcií Fortuny. Odkup všech zbývajících akcií na obou trzích chce zahájit po získání všech potřebných souhlasů 21.dubna. Nabídkové období skončí 20.června. Jak nabídkové období, tak cena za akcii, se mohou v uvedeném období měnit.

Co je Fortuna Entertainment Group

Fortuna je původně česká společnost, založená v roce 1990 skupinou čtyř soukromých osob v čele s Michalem Horáčkem. O rok později vznikla sesterská sázková kancelář Terno na Slovensku.

Zlomovým momentem byl odkup obou firem investiční skupinou Penta v roce 2005. Pod jejím vedením došlo k modernizaci provozu, sjednocení značky a rozšíření působnosti o další, polský trh.

V roce 2009 byly všechny společnosti začleněny do holandské entity Fortuna Entertainment Group, která v následujícím roce vstoupila na Pražskou a Varšavskou burzu.

V prvních čtyřech letech svým akcionářům přinášela zejména dividendový výnos, po roce 2015 a změně strategie se stala titulem s růstovým potenciálem.

V posledních měsících skupina posílila svoji pozici v rámci regionu, když expandovala na rumunský, chorvatský a španělský trh.

Zároveň v Česku jako první tuzemská firma získala licenci pro provozování kasinových her na internetu.