Dosud zmrzlině v Česku nejvíce přál rok 2004, v němž produkce dosáhla téměř 46 milionů litrů. Vloni pak ledové pochoutce nahrálo nadmíru teplé počasí.

„Extrémně teplé počasí se již letos neopakuje, tudíž je otázkou, zda se rekord podaří překonat,“ podotkl ekonom společnosti Czech Fund Lukáš Kovanda. Spotřeba domácností nicméně zůstává nadále poměrně vysoká. 

Jahodová zmrzlina
Velký test zmrzlin ve vaničce: Levné bodovaly, ty nejdražší propadly

Podle Kovandy jsou totiž Češi navíc stále ochotní výrazně navyšovat své výdaje za zboží, které nutně nepotřebují. A mezi takové zboží patří právě zmrzlina, byť v tomto roce roste spotřeba v potravinářském sektoru pomaleji než v jiných odvětvích.

Vedra nejsou rozhodující

Vliv teplého počasí navíc není jediným faktorem touhy po zmrzlině. Loňská vlna veder zasáhla podstatnou část Evropy, a přesto produkce zmrzliny v zemích jako Francie, Německo nebo Itálie meziročně klesla. Tato trojice zemí patří přesto stále k ledovým velmocím. V Německu se vloni vyrobilo takřka 494 milionů litrů zmrzliny, ve Francii přes 450 litrů a v Itálii přes patnáctiprocentní pokles 435 milionů litrů.

Zmrzlina. Ilustrační foto.
Je libo pistáciovou? Nejlepší zmrzlinu dělají cukrárny ve velkých městech

Po přepočtu na obyvatele je pořadí úplně jiné. Vede Belgie, kde se loni vyrobilo 18,3 litrů zmrzliny na hlavu, následuje Estonsko a Litva s 15,4, resp. 15,1 vyrobenými litry na obyvatele. Česko je v tomto žebříčku šestnácté, do unijního průměru mu stále 1,4 litru zmrzliny na osobu a rok schází. Český výsledek však vynikne při porovnání se Slovenskem, kde se vloni vyrobilo pouze 30 mililitrů mraženého krému na hlavu.