Celková nová pronajímaná plocha bude 2.590 metrů, fond bude ale platit jen za 2.400 metrů čtverečných. Zbytek je poměrová plocha společného zařízení jako recepce nebo výtahy, za které fond platit nebude.

Lubomír Zaorálek
Služba diplomatů bude mít vlastní pravidla, Senát to zřejmě umožní

V loňském roce se zvýšil počet zaměstnanců fondu, protože spouštěl nové podpory. „Nevyhovovalo nám dispoziční řešení stávající budovy, kde je mnoho „hluchých míst„, jako jsou dlouhé chodby, velké společné prostory a tak podobně. Jednoduše se již do budovy Za Poříčskou bránou 6 nevejdeme" řekla Vesselinova.

Efektivní nájemné s hodnotou 10,28 eura na metr čtverečný by mělo být podle ní nižší než na staré adrese. Konkrétní údaj o dosavadním nájemném médiím ale nesdělila. Efektivní nájemné je poplatek, který bude fond platit po odečtení pobídek ze strany pronajímatele, jako jsou nájemní prázdniny.

Ministr obrany Martin Stropnický poskytl 10. dubna v Praze rozhovor Deníku.
Martin Stropnický: V hospodě se snadno volá po povinné vojně

Od roku 1994 do závěru předloňského roku fond celkem podpořil úvěry zemědělců za 161,4 miliardy korun se schválenými garancemi za 34 miliard Kč. Výše přislíbených podpor přesáhla zhruba 32 miliard, z čehož již přes 30,5 miliardy bylo vyplaceno. Důvodem založení fondu v roce 1993 byla potřeba pomoci českým zemědělcům a potravinářům získávat peníze pro investice do modernizace a intenzifikace výroby. Fond je akciovou společností, jehož jediným akcionářem je ministerstvo zemědělství.

Poldi Kladno hutě
Dlužné výplaty dělníci z Poldi zase nedostanou