Piëch má v Porsche SE 14,7 procenta akcií a jeho podíl má hodnotu zhruba jedné miliardy eur (27 miliard Kč). Rodiny Piëchů a Porscheů, které holding Porsche SE ovládají, mají podle týdeníku zájem Piëchovy akcie udržet doma.

Čtěte také: Piëch může přijít o křeslo i v dozorčí radě holdingu Porsche SE

"Zatím se stále nedá předpovědět, zda uvažované změny v akcionářské struktuře Porsche Automobil Holding SE skutečně nastanou," citovala Porsche SE agentura Reuters.

List Bild am Sonntag o víkendu napsal, že Piëch po předloňském odchodu z Volkswagenu může nyní přijít rovněž o křeslo v dozorčí radě Porsche SE. Akcionáři holdingu mají o budoucím složení dozorčí rady hlasovat na valné hromadě koncem května. Rodiny se podle listu dohodly, že Piëcha zbaví mandátu.

Devětasedmdesátiletý Piëch je vnukem zakladatele značek Porsche a Volkswagen Ferdinanda Porscheho. Z čela dozorčí rady Volkswagenu odešel v dubnu 2015 po prohraném mocenském boji s tehdejším generálním ředitelem Martinem Winterkornem.

Piëch nyní tvrdí, že Winterkornovi a některým členům dozorčí rady VW už asi půl roku před vypuknutím emisního skandálu ve Volkswagenu poskytl informace o možných podvodech s emisemi. Dozorčí rada jeho tvrzení odmítá. V únoru Volkswagen naznačil, že by proti Piëchovi mohl podniknout právní kroky.

Nepřehlédněte: Emisní skandál se rozrůstá. Prokurátoři si posvítili i na Audi