Zatímco v minulosti byla sváteční piva dominantou hlavně malých pivovarů, v poslední době se na vlně vánočních piv vezou i ti největší hráči na našem trhu. „I velké pivovary si za posledních patnáct let uvědomily, že je potřeba mít ve svém portfóliu určitou rozmanitost,“ vysvětlil Maier.

Jeho slova potvrdil i největší pivovar v Česku – Plzeňský Prazdroj. Ten pod vánoční stromeček připravil na čep, ale i do lahví, speciální edici svého tmavého Kozla. A to s příchutí skořice a stupňovitostí piva 13 procent. „Inspirovali jsme se zahraniční tradicí piv obohacenou o špetku koření. Při vaření piva jsme použili skořici typu cinamonum burmannii, která se vyznačuje sladkým, nepálivým chuťovým profilem,“ řekl manažer plzeňské iniciativy Volba sládků Tomáš Drahoňovský. Při konzumaci v hospodě pak Drahoňovský doporučuje pivo podávat i se špetkou skořice na pěně.

Národní ekonomická rada vlády (NERV) navrhla změnit sazbu spotřební daně u pivovarů s výstavem pod 200 tisíc hektolitrů piva ročně
Ekonomové navrhli vládě vyšší daň u piva. Nesmysl, brání se minipivovary

Se svojí troškou do vánočního mlýna přispěje i pivovar Svijany, který letos navařil čtyři sta hektolitrů piva Svátek. „Při jeho vaření jsme se inspirovali starými recepturami z minulého století, kdy se pivo před zimou zaváželo na nepřístupné horské chaty,“ řekl svijanský sládek Petr Menšík. Oproti jiným pivům se Svátek po filtraci znovu zakvašuje a opět plní do sudů, v nichž dokvasí potřetí. „Obsahuje tak velké množství živých pivovarských kvasinek plných vitamínu B,“ dodal sládek.

Pivovary Staropramen se letos představí se speciálem z pivovaru Ostravar – Rufusem. Pivo připravené v otevřených kádích spilky dorazí na trh před Mikulášem. Také humpolecký Bernard připraví silnější vánoční pivo. Tentokrát se bude jednat o světlý ležák Bernard Čtrnáctka. „Na svoji příležitost se pečlivě připravoval, zrál už od září. Jde o limitovanou edici pouhých 190 hektolitrů,“ uvedl za pivovar Radek Tulis.

Pivovary Lobkowicz pak připravují Čertovský speciál 14,2 s šesti procenty alkoholu.

Speciály z minipivovarů

Speciální vánoční nabídku pak samozřejmě chystají i ti menší hráči. „Asi všichni chystáme dárky buď ve speciálech, nebo alespoň v dárkovém balení. Nyní jsou kromě jiného populární "kyseláče" a asi ještě nějaký čas budou,“ řekl Deníku prezident Českomoravského svazu minipivovarů a zároveň majitel pivovaru ve Zvíkově Michal Voldřich.

Spotřebitelská organizace dTest nechala prozkoumat 23 nápojů obsahujících ochucené nealkoholické pivo. Alespoň malý obsah alkoholu obsahovaly všechny testované vzorky. Ilustrační snímek
Piva bez alkoholu a s méně cukru? Je to jen mýtus, dětem škodí, varují znalci

Samotný zvíkovský minipivovar na svátky uvařil patnáct hektolitrů speciálu z chmele, který je již od konce srpna pod ochranou atmosférou, vakuově zabalen a zamražen. „Jedná se o chmel z rostlin, které pocházejí s největší pravděpodobností z původní chmelnice. Zde se pěstoval chmel pro pivovar na hradě Zvíkov, který v roce 1621 dobyla císařská vojska a byl vypleněn. Pivo bude poprvé na pípě na Mikuláše,“ doplnil Voldřich.

Zdroj: DeníkPivní jazýčky neochudí o svátku ani sládek roku 2022 Martin Palouš z taktéž první cenou oceněného pivovaru Volt v Jablonci nad Nisou. Ten pro vánoční čas uvařil pivo Vypínač 24 s 10,5 procenty alkoholu. „Uvařit takto silnou ‚ipičku‘ nám dalo zabrat. Jméno má připomenout to, že člověk má na svátky vypnout a užívat si. Pivo se vyznačuje výrazným chlebovým tělem a počáteční chutě připomínají lesní ovoce a maracuju,“ řekl k pivu Palouš .