Zatímco někde je ještě na nabídkových tabulích znát přepis loňských pivních cen, najdou se i takové podniky, kde štamgasti na zvýšení cen ještě nenarazili. Jednou takovou hospůdkou je Pivovarská brána v centru Hradce Králové.

Po zavedení vyšší sazby DPH u piva přišlo v první polovině ledna do výčepu méně hostů než v minulosti:

Po zavedení vyšší sazby DPH u piva přišlo v první polovině ledna do výčepu méně hostů než v minulosti.
Hospody přicházejí o zákazníky. Žehrají na nový pivní styl

„Naše základní piva, která nabízíme, se pohybují kolem 45 korun. Kdybychom šli s cenou nahoru podle DPH, bylo by to o čtyři až pět korun. A to se nám zdálo moc. Tak jsme cenu nechali a zatím neuvažujeme, že bychom ji zvedali,“ uvedla výčepní Mariana Řeháková. Zvýšení cen piva by podle ní bylo také zásahem do administrativy a peněženky hospody. „Nechat vytisknout nové menu není také zadarmo,“ poznamenala výčepní.

Svůj názor na zdražení u kolegů vyjádřila na své nabídkové tabuli také hospoda v Horní Lhotě u Ostravy, kde se skví nápis: Jdeme proti proudu! Pivo za nákupní ceny. Plzeň za 36 a Radegast za 25 (10stupňové) a 34 korun.

O zvýšení ceny v blízké době neuvažuje ani manažer hradecké hospůdky Bernard Pub U Viktora Viktor Macura. Sice patří do okruhu těch, kteří na začátku roku přistoupil k mírnému zdražení, ale ne v plné výši, tedy o 11 procent. „Šli jsme s cenou jen mírně nahoru, maximálně o dvě koruny. A nemyslím si, že by se měla dál zvedat. Lidi sem chodí a jsou spokojeni, tak proč jim kazit náladu. I takto malé zdražení je postačující,“ uvedl Macura.

Co bude dál?

Zástupce Asociace malých a středních podniků Luboš Kastner však míní, že i tyto podniky budou muset v blízké budoucnosti zdražit a promítnout do svých cen nové DPH, které se u čepovaného piva zvedlo z 10 na 21 procent. S jeho názorem částečně souhlasí i hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda.

„Hospody, které ještě nezdražily, tak jistě učiní. Ale najdou se i výjimky. Ty mají buď masivní polštář z minulosti, nebo cenu piva převedou na jiné položky v menu tak, aby DPH kompenzovaly,“ uvedl Kovanda.

Pivo je v Česku čím dál dražší. Některé hospody mohou zaniknout, varují experti:

Z českého čepovaného piva se stává luxusní zboží. Ceny v hospodách a restauracích rostou
Z čepovaného piva se stává luxusní zboží. Vesnické hospody se bojí o existenci

Podle něj navíc vláda zvedla DPH u piva v málo vhodnou dobu.

„Ještě nyní se hospody potýkají s dopadem covidu, jenž zvýšil popularitu domácí konzumace alkoholu, a současně už řadu čtvrtletí za sebou probíhá takzvaná spotřebitelská recese, případně se z ní ekonomika probírá. Spotřebitelská recese představuje omezení výdajů domácností na spotřebu, zejména tu zbytnou, jakou je právě popíjení po hospodách,“ dodal ekonom.