O korunu u piva ze sudu a korunu padesát u lahví a plechovek se od 1. října zdraží piva z Plzeňského Prazdroje. K navýšený přistoupili zástupci pivovaru dle svých slov kvůli trvalému růstu cen u vstupních položek. „Ty v uplynulém roce průřezově zasáhly prakticky do všech fází výrobního procesu. Nejmarkantnější je to u energií, ale náklady rostou i v oblasti obalů či logistiky,“ informoval mluvčí společnosti Zdeněk Kovář.

V restauracích přitom lidem ani koruna navíc stačit nebude. Do finální ceny se totiž podle předsedy Sdružení přátel piva Tomáše Erlicha zvýšení promítne dvojnásobně. „Současné zdražení znamená, že si v hospodě člověk za plzeň připlatí minimálně o dvě koruny více,“ řekl Deníku.

Už nyní se postupně piva z plzeňského pivovaru blíží v hospodách k magické hranici 60 korun za půllitr. V Praze ji dokonce překonala. Z dat pokladních systémů Dotykačka, které má zhruba osm tisíc podniků v Česku, plyne, že průměrná cena za púllitr činila v červenci 54 korun. V Praze je pak plzeň v průměru za 64 korun. Brno či Ostrava s 54 korunami za púllitr zatím kopírují republikový průměr. Ale už nyní je jasné, že cena napříč celou zemí dál poroste.

„Už teď vím, že od října zdražím půllitr plzeňského ze současných 54 korun minimálně o dvě koruny. A jestli projde vládní konsolidační balíček, nebude to cena konečná,“ řekl Deníku například majitel Pivnice Psí Buda v Hradci Králové Milan Zeman.

Jak se změní cena jiných piv? 

Otazník visí nad tím, jak se situace projeví na zlatavém nápoji z jiných pivovarů. Zatímco dříve byla cenová politika Prazdroje pro ostatní etalonem, nyní čekají na rozhodnutí vlády Petra Fialy. Ta chce pivo přesunout v úsporném balíčku z 10 na 21 procent DPH. „Ostatním pivovarům by delší odsouvání zdražování mohlo pomoci. Velkou neznámou je však zatím vládní balíček, který by s cenami mohl ještě více zahýbat,“ uvedl Erlich.

Za většinu piv na českém trhu tak zákazníci zatím zaplatí stejně jako doposud. „Pokud se zdražit rozhodneme, tak až od začátku roku 2024,“ potvrdila za Budějovický Budvar Ivana Chlumáková. Podobně uvažují i v pivovaru Svijany. „K případné změně přistoupíme až na základě naší vlastní kalkulace nákladů a cen vstupů, v horizontu nejbližších týdnů to není aktuální,“ uvedl obchodní ředitel Vratislav Žitka.

Na začátku týdne naopak oznámil zdražení humpolecký pivovar Bernard. „Rodinný pivovar Bernard upraví cenu sudového i lahvového piva o jednu korunu pro gastronomii,“ informoval za pivovar Radek Tulis.

Vyhlídky hospodských

Vyšší cena piva v Česku se vždy může projevit v místní tradiční hospodské kultuře. Návrat takzvaného covidového syndromu, kdy Češi přešli na domácí pití piva a prodalo se přes 40 tisíc domácích výčepů, však tentokrát předseda Sdružení přátel piva nepředpokládá, ani pokud zdraží i další pivovary.

„Někteří lidé domácí výčep raději opět opráší, ale nebude to tak markantní. Zdražení piva v hospodách však rozhodně přispěje k vyššímu prodeji lahvového,“ tvrdí Erlich.

close info Zdroj: Deník zoom_in Skeptický k dalšímu vývoji je viceprezident Hospodářské komory ČR Tomáš Prouza. „Mnoho hospod je už dnes pod velkým ekonomickým tlakem a jakékoliv další zdražení pro ně může znamenat rozsudek smrti. Už i dvě koruny na půllitr budou znát a další výrazné zdražení od nového roku představuje ještě daleko větší problém, který řadu lidí vyžene z hospod a restaurací. Ty proto budou muset zavřít. A to všechno jen kvůli tomu, že se vláda rozhodla zachovat daňovou výjimku pro víno a místo toho lidem zdražit všechny ostatní nápoje,“ míní.