„Nesmíme kvůli možnému ovlivnění trhu říci, jak se zvednou ceny, ale můžeme říci, jak se zvednou náklady. Ječmen je oproti loňské sklizni oosmdesát procent dražší, a tudíž dopad na celkové náklady při výrobě piva bude až o24procent vyšší. To se zjevně projeví vcenové politice pivovarů,“ potvrdil Deníku šéf Českého svazu pivovarů a sladoven Jan Veselý.

Průměrná cena desetistupňového piva se nyní podle údajů Českého statistického úřadu pohybuje kolem 8,70korun, pokud by došlo ke zdražení, mohla by poskočit až na hranici 11korun. „Záležet bude na tom, jak se zachovají velké obchodní řetězce, které drží ceny na co nejnižší úrovni. Odhadovat cenu čepovaného piva vhospodách nelze, protože rozptyl cen je veliký. Existují sice odhady, ale ty podle jsou velmi pochybné,“ dodává Veselý.

Pivovary dlouhodobě straší především rostoucí ceny sladovnického ječmene a sladu, které jsou nedostatkové kvůli výrobě biopaliv. Vyrovnat se stím budou muset jak pivovarské giganty, tak menší pivovary. „Zvýšení cen hlavních surovin bylo už vloňském roce skoro stoprocentní, takže jsme zákonitě museli sáhnout ke zdražování již na podzim o5až 6procent. Vsoučasné době analyzuje, zda zdražení bude stačit,“ řekl Deníku ředitel Nymburského pivovaru Pavel Benák.

Zdražení nevylučuje ani největší hráč na tuzemském trhu– Plzeňský Prazdroj, který ovládá také značky Gambrinus, Radegast a Velké Popovice. „Pokles cen uječmene vtomto roce rozhodně neočekáváme, vše bude ale záviset na úrodě a sklizni.

Změna cen vloni na podzim pokryla jen necelé dvě třetiny nárůstu cen surovin,“ řekl Deníku mluvčí Prazdroje Jiří Mareček. „Ceny vstupů se neustále mění, navíc zdražují energie a rostou iplaty. Proto musíme srozhodnutím ocenách vpříštím roce ještě počkat,“dodal.

Letošní rok přinese vyjma zdražování iposun vpivním vkusu Čechů. „ Bude pokračovat nárůst výroby nealkoholického piva, který byl loni opadesát procent vyšší. Navíc bude pokračovat itrend, kde Češi začínají mírně preferovat dvanácti stupňové pivo oproti desítce,“ odhaduje Veselý. Zhruba ojedno procento měl vzrůst icelkový výstav piva a překročit magickou hranici 20milionů hektolitrů ročně. Spotřeba piva by měla zůstat iletos na hranici kolem 160litrů na osobu.