Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pivovar Ferdinand se drží své filozofie, vařit pivo z nejkvalitnějších surovin

Benešov – Čtyřiačtyřicetiletý Jaroslav Lebeda je v současné době nejen výrobním ředitelem benešovského Pivovaru Ferdinand, ale také sládkem, tedy tím, kdo pivu dokáže vtisknout typickou chuť. Na tenhle post se vypracoval postupně, přes dělnické profese. Ty si odkroutil, jak jinak, v benešovském pivovaru.

20.12.2014
SDÍLEJ:

Jaroslav Lebeda. Foto: Zdeněk Kellner

„Vystudoval jsem Potravinářskou průmyslovou školu obor kvasná technologie a první praxi v pivovaru jsem měl už v roce 1986," vzpomíná jeden z nejdůležitějších lidí Pivovaru Ferdinand. 

Po maturitě v roce 1989 nastoupil na stálý pracovní poměr, ovšem do dělnické pozice. A prošel snad všechny pivovarské profese.
„Kromě vrátného a kotelníka jsem si zkusil opravdu všechno," potvrdil Jaroslav Lebeda s tím, že v roce 1995 nastoupil na svou první technickou funkci, mistra varny a spilky.

Pak Jaroslav Lebeda profesně „dozrával" přes podsládka až na pozici sládka. Do něj „dozrál" v roce 2007. Současně s prací sládka nyní zastává v Pivovaru Ferdinand i pozici výrobního ředitele. Právě proto Jaroslav Lebeda, jako ten z nejzasvěcenějších, odpověděl na několik otázek.

Zkusil jste si při výrobě piva téměř všechno a to je výhoda. Nikdo vás neožulí. Je to tak?
Přesně tak. Vím, co která práce obnáší. Vědí to ale také lidé v pivovaře a myslím, že se o to ani nepokoušejí. Druhou výhodou je, že jsem vlastně vzešel z těch lidí, které dnes řídím. Autorita je proto někde jinde, než kdybych byl do Pivovaru Ferdinand jen dosazený.

Jak těžké je nyní vést pivovar.
Asi jako kteroukoliv jinou firmu. Je to především práce s lidmi. Jde o to dobře zorganizovat práci a navodit takovou atmosféru, aby lidé svou práci dělali rádi. Jde o to, aby neměli dojem, že něco dělají zbytečně.

Jak těžké je ale vést pivovar tak, aby neskomíral?
Náš pivovar je samostatný, není v žádném z obřích pivovarských řetězců. Lze ho zařadit mezi malé pivovary, i když vyrábí průmyslově. Není to žádný minipivovar. Máme výstav 25 tisíc hektolitrů piva za rok. Máme také více hospod, než jen jednu, jak to často mívají ony minipivovary. Nemůžeme se ale řadit mezi obří pivovary s nadnárodním zázemím.

Jak těžké je to v konkurenci Prazdroje nebo Krušovic uspět?
Benešovský pivovar žádné finanční injekce, jako jiné pivovary v nadnárodních řetězcích nedostal a nedostává. Veškeré investice, které do obnovy a rozvoje pivovaru vkládáme, získáváme jen z naší vlastní výroby a prodeje. Přes to se nám někdy podaří získat podporu z Evropské unie. Ale ne každá žádost přes přísná kritéria projde a je nakonec vyslyšena a realizována. Život takového pivovaru, jako je Ferdinand, je samozřejmě v konkurenčním prostředí těžký. Držíme se ale stále filozofie, jíž je výroba kvalitního piva z kvalitních surovina a tradiční technologií. V tom je naše deviza. Velké pivovary mají jinou filozofii, a proto upouštějí od tradiční výroby piva. A v tom je naše výhoda. Stále více lidí přemýšlí o tom, co jí a pije. A my nabízíme kvalitní produkt za rozumnou cenu. Z toho také vyplývá, že se nemůžeme dostat na cenu piva v obchodních řetězcích. Ale myslím, že stále dodržujeme pravidlo dobrého poměru výkon – cena. Proti nám ale stojí velký kapitál.

Co si onen velký kapitál proti vám může třeba také dovolit?
Může financovat hospody. Třeba s nimi uzavírá „smlouvy o reklamě". V uvozovkách je to správně, protože velké pivovary podpoří hospodského finančně po dobu několika let. Za to ale chtějí, aby se hospodský zavázal, že vytočí za tu dobu určité množství jejich piva. Takový hospodský nemá zakázáno brát i jiná piva, ale jestliže chce dodržet smlouvu, pak nemůže hostům nalévat jiné pivo. Takovým způsobem si pivovary uváží hospodu na pět či sedm let. Proti tomu my žádnou zbraň nemáme. Jediné, co můžeme nabídnout, je kvalita za rozumnou cenu.

Kde všude štamgasti mohou benešovské pivo pít?
V Benešově a okolí a také v hlavním městě. V Praze máme už třicet hospod, kde točí Ferdinand. Letos se nám daří prodávat pivo i na Brněnsku. Pomohl tomu náš stálý obchodní zástupce. Tomu se tam letos podařilo prodat téměř tisíc hektolitrů a to je velký úspěch. Od září máme svého obchodního zástupce také ve východních Čechách.

Mluvíte o kvalitě, zkuste říci, kde nakupujete suroviny?
Základní surovinou pro výrobu piva je slad. Ten si vyrábíme sami v naší humnové sladovně. Ječmen na slad nakupujeme z osmdesáti procent od místních zemědělců z Benešovska. Vodu máme svou a používáme také světově nejkvalitnější, žatecký chmel. Je sice nejdražší, ale chceme-li naplnit naši filozofii, musíme kupovat ty nejkvalitnější suroviny. Žatecký chmel je proto jasná volba.

Jak se benešovského pivovaru dotkla ukrajinská krize?
Do Ruska nevyvážíme, takže se nás embargo nedotklo. Partnera máme na Ukrajině a obchod tam dál probíhá, i když se jeho množství snížilo.

Expanduje někam benešovský pivovar?
To ne. Chceme být jedineční. Kdysi tu byly ze zahraničí zájmy vyrábět naše pivo v licenci, ale to nechceme. Nechceme ale vyrábět ani piva takzvaných no name značek pro nějakého prodejce, který by ho pak pod svou obchodní značkou prodával dál. Chceme vyrábět a prodávat benešovské pivo Ferdinand.

Kolik na to máte v pivovaru lidí?
Celkem nás tu pracuje dvaatřicet. Máme ale také osm obchodních zástupců, i když ti pracují na živnostenský list.

A jak jste na tom s výrobou? Rozvíjí ji?
Ano, svědčí o tom výstav piva, který se za poslední čtyři roky posunuje vzhůru. Ještě sice není konec roku, ale letos prodáme zhruba o patnáct set hektolitrů piva více, než loni. Další plus našeho obchodu je naše vlastní sladovna. Ta jede naplno a vyrábí dva tisíce tun sladu. Sami spotřebujeme zhruba šest set tun, zbytek prodáme především do Německa. Dalším naším artiklem je sudová limonáda. Za rok jí prodáme tři a půl tisíce hektolitrů, což je o osm set hektolitrů více, než loni. Řekl bych, že se nám daří. Proto si můžeme dovolit financovat technologické inovace. Během tří let jsme takto proinvestovali dvacet milionů korun.

Jaký je poměr prodeje mezi lahvovým a sudovým pivem? Prodáváte pivo také v tancích?
Tankové pivo neprodáváme, nemáme na to hospody, které by dokázaly tank s kapacitou dvacet hektolitrů vytočit během týdne. Z naší výroby představují osmdesát procent sudy, zbytek lahvové pivo. Trend, že se více prodává lahvové pivo mají na svědomí řetězce, které dávají slevy. Lahvové půllitrové pivo tak lze koupit i za šest či sedm korun. Točené pivo pod dvacet korun neseženete. Proto se lidé přesouvají z hospod do obýváků. Za současné obchodní politiky řetězců nechceme s nimi spolupracovat a to až do doby, kdy se jejich přístup k výrobcům změní. Oni tlačí výrobce s cenou dolů, ale i za to zákazník zaplatí. Samozřejmě nízkou kvalitou piva. Proto prodáváme jen v malých obchodech a hospodách.

Kolik druhů piv benešovský Pivovar Ferdinand vyrábí?
Osm druhů. Vyrábíme i nealkoholické pivo a pak také desítku, jedenáctku světlou, jedenáctku světlou Max, jedenáctku tmavou, dvanáctku, třináctku Sedm kulí polotmavé pivo a patnáctku světlý speciál.

Benešovský pivovar získává za své výrobky také ocenění…
Letos jsme získali tři významná ocenění. Získali jsme certifikát Česká chuťovka za ležák Max. V kategorii jedenáctek získal cenu Pivo roku znovu ležák Max a Pivem roku se stalo i Sedm kulí. Cenu mu udělilo Sdružení přátel piva, což jsou konzumenti, nikoliv školení odborníci.

Popularitě piva ale pomáhají i Pivovarské slavnosti. Kolik jste jich už měli?
Letos jsme měli už třiadvacátou Pivní slavnost. Pořádáme je jednou do roka. Máme ale i dny otevřených dveří. Samozřejmě tam čepujeme všechny druhy piv, například z ležáckých tanků i pivo nefiltrované. Zábavu si v pivovaře najdou všichni, tedy jak dospělí, tak děti. Pivovarské slavnosti jsou vlastně akcí pro celou rodinu, protože při nich hrají kapely, divadlo a děti i dospělí mají různé soutěže.

Co plánujete pro příští rok?
Chceme pokračovat ve zvyšování prodeje našeho piva a tím i zvýšení investic do dalšího rozvoje pivovaru tak, aby nebyl jen pro nás, ale také pro budoucí generace. Samozřejmě chceme zachovat to nejdůležitější, výrobu kvalitního benešovského piva Ferdinand.

Autor: Zdeněk Kellner

20.12.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Theresa Mayová na pondělním banketu
AKTUALIZOVÁNO
3

Mayová prohrála. O konečné podobě brexitu bude rozhodovat parlament

Vteřiny dne 13. prosince 2017

Vteřiny dne. Rychlý přehled pro ty, kteří nemají čas číst

Fosfáty v kebabu nejsou problém, rozhodli europoslanci

Evropský parlament neschválil námitku proti používání fosfátů v kebabech, které navrhla povolit Evropská komise (EK). Výrobci tohoto pokrmu tím získali souhlas europoslanců, aby do masa přimíchávali látky, které údajně zlepšují chuť masa.

Projev Pelty vnímám jako zinscenovaný, říká místopředseda FAČR Zlámal

/ROZHOVOR/ Někteří jeho rivalové si přáli jeho konec, on však dál získal podporu moravské komory. Důvěru i pro druhé funkční období v pozici místopředsedy za Moravu dostal ve Výkonném výboru FAČR kroměřížský podnikatel Zdeněk Zlámal, který s náskokem tří hlasů (38:35) porazil svého největšího rivala Františka Juru.

Babišovi ministři převzali jmenovací dekrety a začali pracovat

/ON-LINE PŘENOS, INFOGRAFIKA/ Čtrnáct mužů a žen z hnutí ANO nebo nestraníků převzalo z rukou prezidenta Miloše Zemana jmenovací ministerské dekrety.

Do boje s drogami se experti vrhají společně. Ustanovili protidrogovou komisi

Novou zbraní v boji s nástrahami návykových látek se má stát krajská protidrogová komise, zřízená jako poradní orgán středočeského radního pro oblast bezpečnosti a ICT Roberta Bezděka (ANO). O jejím ustavení ve středu informovala Helena Frintová z krajského úřadu. S tím, že komise by měla přispět ke koordinaci aktivit směřujících k ochraně jednotlivců před škodami způsobenými užíváním návykových látek, hazardním hraním a před dopady v podobě trestné činnosti.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT