„Nejnovější zprávy o údajném špatném nakládání Facebooku s daty uživatelů upevnily naše rozhodnutí pozastavit aktivity na této platformě,“ uvedl časopis podle serveru CNBC.

Upozornil na to, že jeho facebookové stránky navštěvuje více než 25 milionů uživatelů, které nechce vystavovat praktikám, o nichž se v poslední době v souvislosti s touto sítí mluví.

Londýnské sídlo firmy Cambridge Analytica
Aféra Facebooku: skandál ve firmě Cambridge Analytica se týká i Česka

Časopis také poukázal na potíže, které mu působí přísná pravidla Facebooku pro obsah stránek. Vždy prý prosazoval "osobní svobodu a oslavu sexu" a odchod z této platformy tak považuje za "další krok v tomto pokračujícím boji".

Společnost Facebook se v posledních dnech ocitla v centru pozornosti kvůli zprávám, že britská analytická firma Cambridge Analytica získala neoprávněně informace o padesáti milionech uživatelů Facebooku. Využila je prý mimo jiné při vývoji softwarových nástrojů pro podporu volební kampaně Donalda Trumpa v roce 2016.

Na kauzu už reagoval známý americký podnikatel Elon Musk, který minulý týden smazal z Facebooku oficiální stránky svých firem Tesla a SpaceX.

Facebook - ilustrační foto
Facebook ohlásil další kroky směřující k větší ochraně soukromí