„Zelné hlávky jsou možná o něco menší, ale třeba cibule nebo brambory se letos povedly. Prodáváme devadesát devět procent naší produkce maloodběratelům tady ze dvora, menší množství zelí, cibule a brambor dodáváme ještě do křimické zelárny Lobkowicz,“ vysvětluje majitel Farmy Křimice Martin Otásek.

Oproti loňsku musela farma plodiny zdražit.  „Ceny jsme zvedli, loni byly třeba brambory za 16 korun za kilogram, letos je to 20 korun. Zelí zůstalo stejné a cibule je na kilogramu o pět korun dražší. Bílá teď stojí 25 a červená 30 korun za kilogram,“ říká Otásek.

Ten hospodaří na devětapadesáti hektarech, kde kromě zelí, cibule a brambor pěstuje i obilniny a olejniny. Problémy mu dělají na polích hlavně hlodavci.

„Po vysázení zelí jsou to hlavně divocí králíci a zajíci, ale třeba i bažanti. Největší problémy nám však letos dělají myši. Těch je nyní oproti jiným rokům mnohem víc. Jsou hlavně v bramborách, takže spoustu nakousaných brambor jsme museli kvůli nim vyhodit,“ dodává pěstitel.

Podražili i zpracovatelé

Ceny zvedají i zpracovatelé. V křimické zelárně Lobkowicz očekávají, že letos během podzimu zpracují až 1500 tun zelí.

„Farmáři zdražují, tak my musíme taky. Všechny ceny stoupají a ani my se tomu nevyhneme. Takže kilogram krouhaného zelí stojí 26 korun a hlávkového 22 korun za kilogram, což je v obou případech o 2 koruny více než loni,“ říká majitel zelárny Vladimír Lobkowicz.

close Podle Martina Otáska z Farmy Křimice se cibule i brambory letos povedly info Zdroj: Deník/Pavel Bouda zoom_in Podle Martina Otáska z Farmy Křimice se cibule i brambory letos povedly

Podle něj mají letos hlávky i přes suché jaro díky pozdějším vydatným dešťům vysoký obsah vody. „Musíme velice důkladně zelí šlapat, abychom z nich tu přebytečnou vodu dostali. Naštěstí máme oproti minulým letům na šlapání zelí dostatek pracovníků. Dobře sehraná parta z východního Slovenska je už zkušená a žádný problém proto letos nemáme,“ vysvětluje Lobkowicz.

Zelí se tu prodává zatím jen pár dnů a krouhačka zelí už jede naplno. Zájem je tradičně vysoký a především o čerstvou krouhanku v posledních letech poptávka stoupá.

„Asi si chce každý doma zkusit taky šlapat,“ usmívá se Lobkowicz.

Zelí zde budou zpracovávat do poloviny prosince, protože hlávky budou dorůstat ještě v průběhu října.