Poptávku českých domácností po příjmu televizního vysílání ve vysokém rozlišení zvýšil i rychlý růst popularity plochých televizí, které často nabízejí rozlišení 1920×1080 bodů. To je více než ve standardním formátu, kdy má televizní vysílání rozlišení 768×576 bodů. Hustší plocha přitom přináší ostřejší obraz s lepší kresbou detailů.

Z průzkumu vyplývá, že celkem 54 procent domácností se satelitním příjmem může přijímat i signál v HD. Podle společnosti SES je satelitní nabídka programů v HD vyšší než například v rámci terestrického, kabelového nebo IPTV vysílání, kde jsou k dispozici údajně maximálně desítky televizních stanic v HD. Průzkum rovněž ukázal, že téměř polovina (48 procent) domácností využívajících pro příjem televizního vysílání satelit žije v obcích s méně než pěti tisíci obyvatel.

Společnost SES provozuje satelity ASTRA na pozici 23,5°E dodávající signál pro 2,05 milionu televizních domácností a na pozici 19,2°E pro 1,71 milionu domácností v České republice. Na první pozici vysílá satelitní platforma Skylink a druhá pozice nabízí volné, takzvané Free-to-Air (FTA) programy.