Vítězný podnikatel převzal ocenění z rukou předsedy vlády v demisi Andreje Babiše, předsedy poroty Petra Chmely, EY Podnikatele roku 2016 České republiky, spolumajitele a jednatele společnosti Tescoma a vedoucí partnerky společnosti EY Magdaleny Souček, která letos soutěž v Česku pořádala už poosmnácté.

„Chtěl bych především poděkovat společnostem, které se věnují soutěžím, jako je tato, protože jsou zde prezentovány úžasné podnikatelské příběhy, které mohou být velkou inspirací pro začínající podnikatele a hlavně mladé lidi. A to především tím, že pracují a vyrábí konkurenceschopné produkty, které České republice zabezpečí ekonomický rozvoj a prosperitu,“ sdělil své bezprostřední dojmy vítěz Lubomír Stoklásek.

1. brněnská čokoládovna, která funguje v Modřicích
Malé a střední podniky vyhlížejí rekordní rok. V Evropě jsou nejoptimističtější

„V osmnáctém ročníku soutěže EY Podnikatel roku jsme se opět přesvědčili, že Česká republika je plná vynikajících podnikatelských osobností, které svou poctivou prací, péčí o zaměstnance a celospolečenskou zodpovědností dávají příklad nám všem,“ říká vedoucí partnerka EY v České republice a v části regionu střední a jihovýchodní Evropy Magdalena Souček.

Titul EY Technologický podnikatel roku 2017 získali Jaromír a Jan Hvížďalovi, jednatelé a majitelé společnosti JHV – Engineering. Začínajícím podnikatelem roku 2017 se stal Oliver Dlouhý, spolumajitel a jednatel společnosti Kiwi.com. V letošním hlasování poroty mu uniklo celkové vítězství o jediný hlas.

Letos podruhé v historii soutěže byla udělena Cena České televize za podnikatelský přínos kultuře a umění. Jejím držitelem se stal zakladatel a majitel společnosti Wiky Josef Kouřil. Trofej EY Společensky prospěšného podnikatele roku 2017 si odnesl Vít Ježek, zakladatel a jednatel Rekola Bikesharing.

Soutěž o nejlepší podnikatelský příběh 2017 vyhrála majitelka a jednatelka společnosti unuodesign Petra Plemlová. O nejlepším podnikatelském příběhu rozhodovali čtenáři MF Dnes a Idnes.cz.

Lubomír Stoklásek bude reprezentovat Česko na světovém finále soutěže, které se koná v polovině června letošního roku v Monte Carlu. O titul EY Světový podnikatel roku se utká s přibližně šedesáti národními vítězi z šedesáti zemí světa a šesti kontinentů. Od roku 2001, kdy se světový vítěz vyhlašuje, ještě nikdy nezvítězil podnikatel ze Střední a Východní Evropy. Vítězi z posledních tří ročníků jsou z Kanady (2017), Austrálie (2016) a Francie (2015).

Antonino Vadala.
Italský podnikatel z článku zavražděného slovenského novináře podniká v Česku