Stejně jako jakýkoli jiný trh, vyvíjí se i trh financování a pojištění motorových vozidel. Zatímco na pojištění vozidel má zásadní vliv chování řidičů a výše škodných událostí, kterými se zabývají pojišťovny, cena splátkového prodeje je přímo vázaná na bankovní sektor. Půjčit si dnes lze za mnohem výhodnějších podmínek než dříve, a tím pádem je možné pořídit si levněji i automobil na úvěr či leasing. Částka, kterou přeplatíte oproti ceně v hotovosti, je o dost nižší než v minulých letech.

Naopak sazby povinného ručení, tedy zákonného pojištění motorových vozidel, rostou. To je dáno jak úrovní nehodovosti, tak cenami náhradních dílů a nákladů na opravu. Ty přitom v případě některých vozidel dosahují skutečně vysokých částek, což ovlivňují zejména použité materiály.

Být mladý je drahé?

Rostoucí ceny povinného ručení pociťují asi nejvíce mladí, začínající řidiči. Nejenže nemají nasbírané žádné bonusy za bezeškodný průběh, ale navíc patří do skupiny rizikových motoristů. To se přirozeně odráží i na sazbě povinného ručení. Řidič začátečník může mít roční povinné ručení klidně i za více než deset tisíc korun, což je opravdu vysoká částka.

Srovnejte si bezplatně ceny povinného ručení na trhu

Důležité je však také trvalé bydliště. Povinné ručení mají totiž dražší lidé žijící ve velkých městech. Samozřejmě si připlatí i ti, kteří způsobili v nedávné minulosti nehodu, neboť tím přišli o bonus.

Situace mladých, začínajících motoristů je však nejsložitější. Vysoká cena povinného ručení jim jízdu značně prodraží. Pokud ještě navíc investují do havarijního pojištění, jsou jejich motoristické začátky skutečně nákladné.

Z tohoto důvodu někteří raději po dohodě s rodiči uzavírají povinné ručení právě na ně, jakožto zkušenější motoristy. Jenže pokud pak havarují, k újmě ve formě ztráty bonusů přijde právě ten rodič, na něhož je pojistka uzavřena. Navíc se mladí lidé tímto jednáním připravují o možnost střádat vlastní bonusy za jízdu bez nehod a dosáhnout tak nižší sazby povinného ručení. Je tedy na zvážení každého, jak se zachová a jak přemýšlí.

„Pomyslné nůžky mezi výší pojistného, které platí rizikový a ohleduplný řidič, se čím dál víc rozevírají. Stále výrazněji z toho těží ti, kteří jsou zodpovědní a jezdí bez nehod. Mohou pak ušetřit až 70 procent. Vyježděný bonus je v přeneseném smyslu slova dlouhodobá investice," upozorňuje Jiří Cívka, mluvčí pojišťovny Generali.

Zatímco sazby povinného ručení rostou, ceny leasingu a úvěrů klesly na dlouhodobé minimum, což samozřejmě hraje do karet všem, kteří touží po novém či ojetém voze. Nižší ceny finančních produktů znamenají nižší přeplatek. Navíc, když to situace umožní, může motorista doplatit cenu jednorázově.

Po financování formou úvěru tak sahají mnohdy i řidiči s nižší hotovostí v kapse. To, co se zdá na první pohled jako vyšší výdaj, přitom může v konečném důsledku znamenat i určitou úsporu, a to na servisních nákladech. Pokud je dobře vybráno, zachovalé vozidlo, si vyžaduje méně časté servisní zákroky než starší a opotřebovanější.

Koupě na splátky

„Vysoký zájem o financování ojetých vozidel spatřujeme právě ve snaze řidičů vybírat mezi novějšími vozy se známou minulostí, nejčastěji v hodnotě do 200 000 korun. V této kategorii lze najít i mladší automobily s nižším počtem ujetých kilometrů, což pro nového majitele znamená jistotu nižších servisních nákladů. Splátky jsou také cestou jak jednorázově příliš nezatížit rodinný rozpočet," vysvětluje Karolína Topolová, generální ředitelka AAA Auto International.

Větší finanční jistotu teď ostatně cítí stále více motoristů, takže se snáze odhodlávají k nákupu. Pořízení auta na splátky v současnosti už navíc ani neznamená, že by s ním motorista nemohl v případě potřeby nakládat. Dnes už lze takový automobil prodat a případnou finanční tíseň si ulehčit. Přesto stále platí, že automobil je značnou investicí a každý by si ji měl dobře zvážit.

MILAN JIROUŠ