Egypt je u turistů, kteří se poslední říjnový týden rozhodli využít k cestě na dovolenou, jednoznačně nejpopulárnější. Volí ho bezmála polovina z nich a průměrně za dovolenou zaplatí necelých čtrnáct tisíc za osobu. Destinace je oblíbená zejména pro příhodné klimatické podmínky, které i v těchto dnech přinášejí teploty kolem třiceti stupňů.

Za teplem vyrážejí čeští turisté i do dalších exotických zemí. Šest procent z nich volí pro podzimní dovolenou Spojené arabské emiráty, stejné popularitě se těší také Turecko nebo Kypr. Bezmála čtyři procenta turistů poté stráví podzimní prázdniny na Kanárských ostrovech, dovolená tam vychází jednoho člověka v průměru na 20 a půl tisíce, další tři procenta cestovatelů se vypraví na Kapverdy. Tam vychází dovolená nejdráž, průměrně lidé zaplatí 24 835 korun za osobu.

Nejoblíbenější dovolenkové destinace podzimních prázdnin:

Nejoblíbenější dovolenkové destinace podzimních prázdninZdroj: Invia

Druhou variantou, již zájemci o dovolenou na podzim volí, jsou kratší výlety do sousedních zemí. Velmi populární jsou kratší dovolené do Maďarska, do lázní i za poznáním sem vyrazí osm procent turistů. Jedná se o druhou nejlevnější destinaci, v průměru za dovolenou v Maďarsku zaplatíme necelých pět tisíc na osobu. Oblíbené jsou ale též zájezdy na Slovensko nebo do Francie.

Výlety po České republice poté volí tři procenta lidí, kteří si koupili dovolenou u cestovní agentury Invia. Průměrná cena za osobu se v tomto případě pohybuje pod tři a půl tisíci, což z ní dělá nejlevnější dovolenkovou variantu.