Ale hlavní obor činnosti, zejména životní pojištění, umožnil zvýšit hrubý zisk před úroky a zdaněním více, než očekávali analytici, a tak cena akcií AIG už po uzavření burzy vzrostla o čtyři procenta na 38,84 dolaru. Šlo také o první finanční zprávy od odchodu vlády z pojišťovny.

O rok dříve AIG vykázala v čtvrtletních výsledcích čistý zisk 21,5 miliardy dolarů, nebo-li 11,31 dolaru na akcii. Tehdy však pojišťovna působila v jiném režimu.

AIG se totiž v roce 2008 dostala do existenčních potíží po pádu obří investiční banky Lehman Brothers. Vzhledem k provázanosti AIG s řadou dalších bank hrozil kolaps globální finanční architektury. Americká vláda tehdy rozhodla, že AIG je systémově důležitý finanční ústav, jehož kolaps nelze dopustit. Do pojišťovny tak v dalších měsících postupně nasypala asi 182 miliard dolarů (zhruba 3,6 bilionu Kč) výměnou za podíl v ústavu. Loni však vláda z AIG téměř úplně vycouvala – a na záchraně podniku celkově vydělala 22,7 miliardy dolarů (442 miliard Kč).

Za celý loňský rok AIG vykázala čistý zisk ve výši 3,4 miliardy dolarů, což představovalo 2,04 dolaru na akcii. V roce 2011 to však bylo 20,6 miliardy dolarů a 11,01 dolaru na akcii.