„Nyní je v provozu dokončovací výroba a tepelné zpracování, kovárny a ocelárna mají v současné době odstávku z důvodů nutných oprav. Výroba by zde měla být opět zahájena v lednu příštího roku, a to ve v ocelárně ve třísměnném provozu," řekl Kladenskému deníku personální ředitel Poldi Antonín Čimera.

Podnik nyní zaměstnává 215 lidí, tedy zhruba o padesát více než před půl rokem. Přijmout se chystá dalších zhruba dvacet pracovníků. Chybí zejména hutníci a soustružníci.

„Situace v Poldi se začala zlepšovat poté, co do své funkce nastoupil nový generální ředitel a jednatel společnosti, Ital Adriano Zambon. Podařilo se mu podle mě dobře zmapovat situaci, tedy s čím může kladenská ocel na trzích uspět. Postupně se povedlo obnovovat výrobu, na níž byly získány peníze ve spolupráci se zahraničními investory," uvedl předseda základní odborové organizace Poldi hutě Jozef Kónya.
Podle jeho slov jsou také postupně dopláceny zaměstnancům dlužené platy.

Odboráři mají za sebou první kolo jednání s vedením společnosti o kolektivní smlouvě pro příští rok. „Přednesli jsme návrh, v němž požadujeme sedmiprocentní zvýšení mezd a souvisejících tarifů. Mezi naše další požadavky patří zvýšení penzijního připojištění ze současných pěti set korun na sedm set korun a stravenky s vyšší hodnotou," dodal Jozef Kónya.