Peníze za další měsíce by měly dorazit lidem na jejich účty v dalším týdnu. Zaplaceno dostanou i ti, kteří už brány podniku před časem nadobro opustili, což čítá kolem 150 bývalých zaměstnanců. Vše se tak konečně pohnulo v návaznosti na rozhodnutí soudu, který před nedávnem povolil reorganizaci podniku. Novým vlastníkem by se mělo stát nadnárodní konsorcium firem.

Poldovka má v současné době zhruba kolem dvou set zaměstnanců a další se chystá přijímat po rozjetí výroby. Většina lidí byla až dosud doma a do fabriky jich docházel jen zlomek. Podnik dluží v současnosti věřitelům více než 400 milionů korun. Kdo by se měl stát jeho novým investorem zatím Poldovka nezveřejnila. V každém případě je to podle ředitele Čimery společnost s dlouholetou tradicí v kovovýrobě.

„Mohu vám říci jen tolik, že investorem je významný hráč na světovém metalurgickém trhu," řekl Čimera. Podle jeho slov je nyní ve fabrice prováděn audit jak výrobní, tak personální i finanční. Až bude vše skončeno, mohl by nový investor převzít podnik už v letních měsících.

Podle obchodního rejstříku patří společnost Poldi skupině Rucarto Limited zapsané na Kypru, jejím jednatelem je Ital Adriano Zambon.