„Protože si společnost, která Penzion Olšany koupila, přeje zůstat v anonymitě, dozví se veřejnost její název až po zápisu do listu vlastnictví na katastru nemovitostí. Na složení částky má pětačtyřicet dní," uvedla ředitelka dražební společnosti Moravia, která měla dražbu na starosti, Marcela Koutná.

Spolu s penzionem zájemce koupil některé pozemky v areálu farmy a také některé ochranné známky, například Manéž Bolka Polívky. Za patnáct milionů korun mají být podle insolvenční správkyně Petry Hýskové uspokojení všichni zajištění věřitelé a zbylou částku si poměrně rozdělí nezajištění.

Polívkův přítel Seidl nedorazil

Na dražbu nedorazil například podnikatel Alexander Seidl, Polívkův přítel, který původně avizoval, že by měl o koupi zájem a po splacení dluhů by areál Polívkovi vrátil. Nezájem zdůvodnil závazky, které vyplývaly z dotační smlouvy farmy s Regionální radou soudržnosti regionu Jihovýchod. Ta však byla k 18. říjnu zrušena. Seidl ale už dříve koupil okolní pozemky včetně současné příjezdové cesty.

I další kroky Seidla podle Hýskové vedly k tomu, aby dražbu co nejvíce oddálil, případně zcela zmařil. „Jsem ráda, že se mu to nepovedlo, a uvidíme, jak bude řízení ohledně farmy pokračovat dál. V takové situaci jsem vůbec ráda, že se našli zájemci. Je dobře, že se farmu podařilo prodat, protože o nemovitost je potřeba pečovat, aby se nesnižovala její hodnota," řekla Hýsková.

Nový majitel získal restauraci, hotel, wellness centrum a některé přilehlé pozemky, celkem 23.000 metrů čtverečních. Právě dostavba hotelu a stavba wellness centra se stala Polívkovi osudnou, protože nedokázal splatit dluhy stavebním firmám za provedenou práci. Před rokem podala stavební firma Kaláb návrh na insolvenci a v dubnu poslal soud farmu do konkurzu.

Vizitka Farmy Bolka Polívky:
- Farma vznikla v první polovině 90. let u obce Olšany na Vyškovsku na místě rozpadlého kravína, kde si herec Boleslav Polívka pořídil nejprve koňskou stáj.
- Herec farmu provozoval se svou partnerkou Marcelou Černou.
- Pořádal zde různé kulturně společenské akce, koncerty či recesistické soutěže (například hod flintou do žita). Na farmu jezdily firmy pořádat školení, jednání či tzv. teambuildingové akce.
- Součástí areálu je tříhvězdičkový hotel U Krále s kapacitou 65 lůžek, restaurace U Klauna se 115 místy k sezení, venkovní terasa pro 50 lidí, venkovní bufet Krásno pro 150 osob a výstavní galerie. K dispozici je i bazén, sauna a masážní služby. Pro děti zde byla minizoo.
- Na konci roku 2012 pracovalo na farmě 21 lidí.
- V letech 2009 a 2010 se uskutečnila rekonstrukce křídla hotelu, které se využívalo jako stáje, za podpory Regionálního operačního programu na wellness provoz a dobudování a rozšíření hotelu.
- Později vyšlo najevo, že podnik není schopen splácet pohledávky.
- V roce 2011 podnik hospodařil podle rozvahy ve Sbírce listin s výkony 11 milionů a ztrátou 658.000, v roce 2010 s výkony 9,1 milionu a ztrátou 27.000 korun. Podle dokladů, které dlužník předložil insolvenčnímu správci, činila v roce 2012 ztráta osm milionů a letos do 7. března téměř půl milionu.
- Do insolvence poslal podnik insolvenční soud 7. března. Krajský soud v Brně prohlásil 11. dubna konkurz. Pohledávky v hodnotě 56,5 milionu korun přihlásilo přes 50 subjektů.