„Slevy dosahují až osmi procent z katalogové ceny, což například v případě kombi cee'd znamená pro zákazníka výhodu až 7.600 zlotých (asi 48.000 Kč)," uvedla stanice. V případě dražších vozů může klient díky slevě ušetřit až ekvivalent 70.000 korun. Současně automobilka nabízí pětiprocentní slevu na servis.

Zvláštní program se týká firem a lidí spjatých s církví, tedy farností a klášterů, církevních škol, médií a nakladatelství, jakož i duchovních, laických učitelů náboženství či pracovníků církevní charity. Pokud chtějí nabídky využít, musí prokázat dokumentem vystaveným příslušnými církevními úřady, že patří k výše zmíněným oprávněným skupinám.

Zmíněný program se týká katolických duchovních na základě dohody mezi polským zastoupením automobilky a společností zřízenou katolickými biskupy.

Zvláštní nabídku pro pravoslavné popy má podle mluvčí Kia Motors Poland Moniky Krzesakové dealer v Bialystoku na východě Polska, kde žije hodně pravoslavných věřících. S výhodami podle firmy mohou počítat i diplomaté, lékaři, právníci či statkáři.

„Netajíme se tím, že jde o skupiny nejen zámožné, ale i profesně stabilní, těšící se zvláštním postavením a prestiží ve společností," vysvětlila mluvčí. „Tito klienti mohou být dobrými velvyslanci značky ve své komunitě," dodala.