„Jsme opravdu velmi překvapeni, kolik firem nabídlo svou pomoc ─ od různých darů, rozmanitých dobrot, květin, kávovarů, látkových roušek pro zaměstnance až po nabídky personálního posílení. Musím přiznat, že nás to mile zaskočilo a asi by nebylo správné „syslit“ si všechnu tu pomoc jen v naší nemocnici. Jsme jedno zdravotnictví, máme teď všichni stejného covidového nepřítele a taky stejné přání, aby bylo špatných zpráv co nejméně, a všichni jsme to zvládli,“ říká ředitel motolské nemocnice Miloslav Ludvík.

ON-LINE ke koronaviru čtěte ZDE

Ve Fakultní nemocnici Motol proto založili web pomocnemocnicim.cz. Soukromé firmy mohou jeho prostřednictvím pomáhat například darováním potravin, které zdravotníkům dodají energii na pracovišti nebo dostanou nákup přímo do nemocnice.

„Určitě bychom rádi do této iniciativy zpočátku zapojili i další pražské nemocnice. A chtěl bych poděkovat i prvním partnerům, společnostem Coca-Cola, Tchibo, Košík, Billa, Haribo, Top-obaly.cz nebo McCann. Je to od nich opravdu velmi vstřícné gesto. To, že nám zavážejí potraviny nebo kávu, je skvělá věc, vážíme si toho, každý z nás,“ okomentoval projekt Miloslav Ludvík.

Prvním pracovištěm, kam firmy budou dodávat jídlo, občerstvení a kávu, je právě Fakultní nemocnice v Motole, která má nově k dispozici oddělení s 20 lůžky s plicní ventilací pro pacienty nakažené novým typem koronaviru v nejtěžším stavu. Chod bude zajišťovat až 240 zdravotníků, kteří se vystavují velkému riziku nákazy. 

O tom, jak lze našim zdravotníkům pomoci v jejich náročné práci, se dozvíte na ZDE. 

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník