Právě v těch se svým čtyřnohým společníkem žije Markéta Dašková. „Poplatky chápu, mohly by ale být o něco nižší,“ řekla žena. Jako studentka by ocenila zejména stejnou slevu, jakou mají penzisté. Vedení městské části však nad případnými změnami zatím kroutí hlavou. „Poplatky zůstávají stejné jako v loňském roce. Nemáme v plánu ani žádné větší investice, pouze údržbu psích výběhů a odpadkových košů,“ okomentoval situaci řečkovický starosta Marek Viskot.

Výše poplatků za psa v Brně

• Za psa Brňané zaplatí v průměru 1056 korun.
• Nejnižší poplatky v Brně platí lidé v Útěchově, a to 200 korun.
• Nejvyšší poplatky jsou 1500 korun. Pro tuto částku musejí sáhnout obyvatelé třinácti městských částí.
• Maximálně 200 korun činí poplatky za psa pro starobní penzisty.
• Lidé z rodinných domů zaplatí za psa přibližně o polovinu méně, než ti, co žijí v bytech.

Podobná situace panuje i v Útěchově. Tamní starosta Zdeněk Drahoš Brněnskému deníku Rovnost řekl, že všechny vybrané peníze vracejí do služeb pro chovatele. „Máme třeba dvanáct košů na psí exkrementy, které za vybrané peníze udržujeme a doplňujeme sáčky,“ uvedl Drahoš. Podobně získané částky využívají i další městské části.

Ve Starém Lískovci poplatky pomohou s rekonstrukcí výběhu u Bosonožské ulice. Jeho část dělníci opravili už loni, nyní práce dokončí. S výběhem však někteří pejskaři nejsou spokojeni. Patří mezi ně Iva Dobešová. „Kromě druhé strany plotu, která se má opravovat, chybějí ve výběhu také koše. Na několika místech ze země navíc trčí nějaké železné předměty, jsou zrezivělé a mohou ohrozit psy i lidi,“ stěžovala si Dobešová.

Ve více než deseti městských částech zaplatí lidé za jednoho psa nejvyšší částku a to patnáct set korun.