Nákup nakladatelství Domino je třináctou akvizicí nakladatelského domu Albatros Media. Ten si od ní mimo jiné slibuje i zvýšení konsolidovaného ročního obratu na jednu miliardu korun. Součástí transakce, jejíž cena nebude po dohodě obou stran zveřejněna, je i dohoda o dalším využívání značky Domino. Albatros Media tak bude i nadále vydávat tituly pod touto značkou. 

Podle generálního ředitele Albatros Media Václava Kadlece je hlavním důvodem akvizice silná pozice Domina v rámci segmentu krimi literatury. "Vkus čtenářů se sice mění, ale krimi u nás dlouhodobě patří k nejoblíbenějším žánrům. Detektivky jsou pro čtenáře atraktivní a představují setrvale rostoucí segment literatury. Současná krimi už navíc není jen odpočinkovým čtením, řeší palčivé společenské problémy, a dostávají se do ní i témata jakými jsou terorismus, migrační krize nebo kybernetické útoky," uvedl Kadlec. 

Navýšení produkce detektivek a thrillerů

Nakladatelský dům Albatros Media podle něj za poslední tři roky navýšil produkci detektivek a thrillerů zhruba o třetinu a chce v ní i nadále posilovat. Mimo jiné i díky akvizici Domina. „Jsem nesmírně rád, že do našeho portfolia přibydou tak zvučná jména, jakými jsou Michael Connelly, Jeffery Deaver, Sharon Bolton, Steve Berry nebo Lisa Jackson,“ dodává Kadlec.

Domino si od transakce slibuje vydávání nových autorů, kteří mají potenciál stát se v brzké budoucnosti žánrovou špičkou. "Těším se, že zázemí silné nakladatelské skupiny Albatros Media nám umožní efektivnější práci s našimi autory a přinese lepší možnosti pronikání našich titulů k čtenářům," uvedla zakladatelka nakladatelství Domino Karin Lednická. 

Nakladatelství Domino založila v roce 1997 Karin Lednická, která dodnes stojí v jeho čele. Už od svého vzniku nakladatelství vydává knihy mnoha žánrů a autory, kteří patří mezi světovou špičku. V současné době nabízí produkce Domina ucelenou škálu podžánrů spadajících do kategorie krimi literatury: tradiční thrillery i psychothrillery, napínavé příběhy s historickou zápletkou, procedurální i noirové romány, ale také žánrovou literaturu s významným společenským či politickým přesahem.

Kromě edice Napětí, která tvoří nejvýznamnější část produkce, vydává Domino i společenské romány s vyššími literárními ambicemi.