Agentura Reuters s odvoláním na zdroje blízko procesu privatizace uvedla, že o TAP mají zájem dva letečtí magnáti s kořeny v Brazílii a jeden portugalský investor.

Podle dalšího zdroje je jedním ze zájemců brazilsko-americký podnikatel David Neeleman, zakladatel amerických aerolinek JetBlue a generální ředitel Azul Brazilian Airlines. Nabídku rovněž učinil brazilsko-kolumbijský investor Germán Efromovich, který kontroluje latinskoamerickou společnost Avianca prostřednictvím svého holdingu Synergy. Efromovich měl zájem o TAP již v roce 2012. Třetím zájemcem má být Miguel Pais do Amaral, který podniká v mnoha oblastech od médií po těžbu. Nabídku učinil prostřednictvím své soukromé holdingové firmy Quifel.

TAP má celkem 77 letadel a týdně uskuteční 2500 letů. Mnoho z těchto letů míří do Brazílie, se kterou má Portugalsko historické vztahy.

Kvůli pravidlům Evropské unie o státní pomoci nemůže vláda poskytnout TAP kapitálovou injekci. Firma má dluh přes jednu miliardu eur. Neočekává se, že by vláda z prodeje získala velké peníze, ale zbaví se dluhu aerolinek.

Vláda doufá, že se jí podaří dokončit prodej do konce června. Vláda již dříve slíbila zaměstnancům, že budoucí majitel nebude smět přistoupit k masivnímu propouštění a stát si v aerolinkách ponechá podíl 34 procent, který může prodat za dva roky.