ČSOB svůj plán odůvodnila snahou stát se nejdostupnější bankou na trhu stavící na inovacích a osobním lidském přístupu. „Jsme přesvědčeni, že tento krok pocítí jen pozitivně – v ještě lepších, užitečnějších a dostupnějších službách,“ uvedl člen představenstva ČSOB Jan Sadil s tím, že letos se ještě nic nezmění.

ČSOB - Ilustrační foto
Zisk ČSOB klesl o patnáct procent. Vydělala 11,5 miliardy korun

Podle něj ne každý ze tří milionů bankovní a pojišťovací skupiny ví, co všechno ČSOB nabízí. „Mít vše na jednom místě znamená mimo jiné úsporu času i peněz,“ je přesvědčen Sadil.

Konec značky zachráněné ze zkrachovalé IPB

Fúzi by měli pocítit i stávající klienti ČSOB, neboť budou moci využít finančních a pojišťovacích služeb i na více než tři tisících pobočkách České pošty, kde nyní Poštovní spořitelna působí.

ČSOB byla založena již v roce 1964 pro potřeby financování zahraničního obchodu pod přímým dohledem státu. Kromě Česka stále působí také na Slovensku. V roce 2000 převzala zkrachovalou Investiční a Poštovní banku a zachovala z ní obchodní značku Poštovní spořitelny. Předloni se ČSOB podařilo prodloužit spolupráci s Českou poštou o další dekádu. Pod logem Poštovní spořitelny banka již dříve sloučila značku Era. Jediným vlastníkem ČSOB je dnes belgická finanční skupina KBC.

Bankomat Euronet mají na Děčínsku nově Jetřichovice.
Pro hotovost musí lidé daleko. Malým obcím chybí bankomaty