Musk poskytl více detailů o požáru na svém blogu, kde se současně snažil hájit technologii baterií, které automobilka používá. Upozornil rovněž, že požáry benzinových aut jsou mnohem častější.

„Pro spotřebitele, kteří se obávají rizika požáru – není absolutně žádných pochyb, že je bezpečnější pohánět auto bateriemi, než velkými nádržemi vysoce hořlavé kapaliny," napsal Musk.

Podle Muska zřejmě nehodu na silnici zavinil zakřivený kovový předmět, který zespoda prorazil pancéřovanou desku chránící baterie. Bezpečnostní systém vozu ale částečně zmírnil plameny a včas upozornil řidiče, aby z vozu vystoupil.

Požár způsobil kovový předmět

V USA ročně začne hořet podle odhadů zhruba 194.000 aut. Většina z nich jsou auta a nákladní vozy s naftovým nebo benzinovým pohonem. Elektrické vozy se na celkovém prodeji aut v USA podílejí méně než jedním procentem.

Svědci uvedli, že požár způsobil zakřivený kovový předmět, který spadl z přívěsu traktoru, napsal Musk. Upozornil rovněž, že kdyby na podobný předmět najel vůz s benzinovým pohonem, byla by nehoda mnohem vážnější.

Akcie společnosti Tesla Motors v reakci na video s hořícím vozem ve středu a ve čtvrtek prudce klesly. V pátek se jim sice podařilo část předchozích ztrát smazat, za celý týden však ztratily 5,2 procenta. Od počátku letošního roku akcie automobilky zpevnily o téměř 400 procent, napsala agentura AP.