Francouzský podnik to uvedl v dnešní zprávě s tím, že již uzavřel dohodu o koupi akcií Pumy od jejího hlavního akcionáře Mayfair. PPR zdůraznil, že nabídka není nepřátelská a že Pumu koupí jeho divize Sapardis.

PPR nabídne za akcii Pumy 330 eur v hotovosti. Podle výpočtů na základě dat, která má k dispozici Reuters, tak PPR ocenil Pumu na 5,56 miliardy eur. Nabízených 330 eur na akcii představuje pětiprocentní prémii k poslední závěrečné ceně akcií německého podniku.

PPR se již dohodl na odkoupení 27,14 procenta Pumy od jejího největšího akcionáře, společnosti Mayfair. Podle německé legislativy je nabídka k odkupu zbývajících akcií firmy povinná tehdy, když akcionář překročí podíl 30 procent.

Puma dnes navíc oznámila, že odkoupí zpět 1,27 milionu vlastních akcií, tedy 7,4 procenta předchozího akciového kapitálu. Zároveň uvedla, že její management byl dnes informován, že Mayfair prodal její akcie skupině PPR také po 330 eurech za akcii. Puma dodává, že dohodu mezi Mayfair a Sapardisem budou ještě schvalovat protimonopolní úřady.

O možné nabídce na převzetí Pumy se na finančním trhu často spekulovalo. Akcie Pumy díky tomu minulý čtvrtek vyskočily o 10,3 procenta na 314,25 eura. Podle některých obchodníků měl zájem o Pumu i americký rival Nike.

PPR již letos oznámila, že má dost prostředků na velké či středně velké akvizice. Naznačila ale zároveň, že se do velkého utrácení nijak nehrne.

Skupina vlastní luxusní značku Gucci Group, pro niž pracují i návrháři Stella McCartneyová a Alexander McQueen. McQueen již navrhoval limitovanou řadu tenisek pro Pumu, zatímco McCartneyová navrhla oděvní řadu pro rivala Adidas, připomněla agentura Reuters.