Spor mezi společnostmi se rozhořel poté, co Tatra vypověděla Pragovce smlouvu na dodávky komponentů, hlavně náprav, pro 556 armádních vozů. Hostivařská firma chtěla nejprve podat běžnou žalobu, ale nakonec se obrátila na arbitrážní soud. Důvodem podání žaloby k rozhodčímu soudu je údajná exkluzivita Pragy. Ta patřila mezi pětici dodavatelů, kteří byli ve smlouvě vyjmenováni a měli mít zaručený podíl na dodávkách. Tatra zdůvodnila vyškrtnutí Pragy zpožděním dodávek.

Představitelé kopřivnické firmy nechtějí v průběhu sporu nic komentovat. „Arbitráž již byla skutečně zahájena, nicméně se k ní nebudou představitelé Tatry až do jejího skončení vyjadřovat,“ řekl pouze Dušan Benža, který automobilku mediálně zastupuje. Už před časem ale generální ředitel a předseda představenstva Tatry Ronald Adams řekl, že se arbitráže nebojí. „Praga na dodávku náprav neměla žádnou exkluzivitu,“ poznamenal při oficiálním představení vozidla pro českou armádu.

Předseda představenstva Pragy David Brázda očekává, že rozhodčí soud vynese výsledek možná již do konce září. „Druhé jednání arbitráže bude ve druhé polovině měsíce,“ prozradil s tím, že hostivařská společnost samozřejmě bude po Tatře žádat náhradu způsobené škody. „Definitivní částku, jak velkou škodu nám vypovězení exkluzivní smlouvy způsobilo, ale ještě neznám,“ poukázal. Podle informací Deníku by částka měla přesáhnout 6 milionů korun. „Myslím si, že bude vyšší. Ještě jsme totiž dodávali nějaké podklady právníkům. Navíc jsme rozšířili žalobu,“ prozradil Brázda.