Už v loňském roce patřila Dubaj a ostatní oblasti Spojených arabských emirátů k oblíbeným cílům českých turistů během zimní sezóny. Cestovatelé si pochvalují zejména příjemné klima a skvělý servis v tamních ubytovacích zařízeních.

„Nejčastějším druhem je pobytový zájezd do emirátu Ras al Khaimah spojený s návštěvou Dubaje. Ras al Khaimah nabízí v tomto období klid a odpočinek s příjemnými teplotami do 30 stupňů. Naproti tomu Dubaj je ideálním místem pro nákup vánočních dárků,“ vysvětluje obchodní ředitelka CK Blue Style Lenka Pátek.

Za nákupy i zábavou

Skutečnost, že se Češi v Dubaji rádi oddávají vánočním nákupům potvrzují požadavky o nadváhu zavazadel z destinace zpět do České republiky, které meziročně stouply skoro trojnásobně. Podle Lenky Pátek ale zájem českých cestovatelů o Dubaj nekončí vánočními svátky. Zvyšuje se také poptávka o termíny na oslavy Nového roku, což souvisí také s po vánočními výprodeji ve známém nákupním centru Dubai Mall.

„Snad nikde jinde na světě nemůžete zažít takovou kombinaci zábavy a možností nakupování. Dubaj v tomto ohledu vede," dodává Lenka Pátek.