Sinčák do Českých aerolinií přišel z Letiště Praha, kde byl výkonným ředitelem divize pro obchod a korporátní služby a místopředsedou představenstva. V Českých aeroliniích poté zastával post ředitele pro obchod a marketing a od října 2013 byl také členem představenstva Českých aerolinií. Do konce letošního června byl rovněž členem představenstva Českého Aeroholdinu, kam ČSA i pražské letiště spadají. Spolu s Moreelsem a šéfem informačních a komunikačních technologií Aeroholdingu Josefem Adamem byl ale 27. června z vedení státní společnosti odvolán.

Moreels působil ve vedení ČSA od roku 2009, od dubna 2011 byl předsedou představenstva a prezidentem Českých aerolinií. Před angažmá u státního leteckého dopravce působil jako člen představenstva a vrchní ředitel ČSOB.

Kromě obměny na nejvyšším postu v ČSA dnes valná hromada ČSA zvolila předsedu Českého Aerohlodingu Václava Řehoře a člena představenstva Aeroholdingu Petra Pavelce do dozorčí rady ČSA. Kromě nich zůstává v tříčlenné radě Won Te-čo, který v kontrolním orgánu zastupuje minoritního vlastníka, aerolinie Korean Air.

Tříčlenné je i představenstvo Českých aerolinií. Kromě Sinčáka, který bude mít na starosti řízení společnosti, obchod a marketing, v něm bude zasedat místopředseda Martin Štolba zodpovědný za oblast provozu a Josef Adam zodpovědný za řízení controllingu a vztahu se zákazníky.

Moreels působil v ČSA v době zeštíhlovací ozdravné kůry, kterou společnost procházela poté, co stát ztrátové hospodaření dopravce podpořil 2,5miliardovým úvěrem. V roce 2010, kdy restrukturalizace firmy začala, čítala flotila ČSA pět desítek letadel a aerolinie zaměstnávaly zhruba 3300 lidí. V současnosti zaměstnávají necelých 900 zaměstnanců a provozují 24 letounů.

Přes veškeré ozdravné kroky je ale provoz tuzemské společnosti dlouhodobě ztrátový. Vloni ČSA vykázaly ztrátu 922 milionů korun.