Tři nejvýznamnější trhy pro dubajský turismus pokračovaly v růstu, přičemž například Indů do Dubaje poprvé přicestoval více než jeden milion, hlásí tisková zpráva společnosti Dubai Tourism. Na čtvrté pozici se umístila Čína s devítiprocentním růstem a celkovými 453 tisíci turisty. Pátou příčku obsadilo Rusko se 405 tisíci návštěvníky.

„To, že jsme v první polovině letošního roku dokázali přilákat 8,1 milionu návštěvníků, nám nesmírně pomáhá splnit naši vizi stát se nejnavštěvovanějším městem světa,“ uvedl podle Dubai Tourism Helal Saíd Almarri, generální ředitel dubajského Úřadu pro cestovní ruch.

Česká republika patří k významným zdrojovým evropským trhům. Loni Dubaj navštívilo na 70 tisíc turistů a i letos české zastoupení očekává výrazné stoupání.

Koncem června 2018 měla Dubaj v 700 ubytovacích zařízeních k dispozici 111 317 lůžek, což je oproti stejnému období loňského roku o sedm procent více. S rostoucí poptávkou po střední třídě se počet čtyřhvězdičkových zařízení zvýšil ze 114 na 138 a tvoří tak 25 procent celkové současné nabídky, píše se dále v tiskové zprávě.

Příjmy z cestovní ruchu v roce 2017 dosáhly 109 miliard dirhamů (přibližně 650 miliard českých korun) a celkem Dubaj navštívilo 15,79 milionu návštěvníků.