„Znalec svým posudkem fakticky potvrzuje to, co říkáme od počátku kauzy. Tedy že neoprávněné převody podílů v našich společnostech byly připraveným podvodem,“ uvedl ředitel vnitřních záležitostí Cimex Invest Pavel Šťastný.

Podle něj je posudek znalce v oboru grafologie pro společnost důležitý i kvůli tomu, že by se měl stát klíčovým důkazem ve všech probíhajících řízeních. Firma zároveň doufá, že případ do budoucna nastartuje diskusi o příslušné legislativě a pomůže tak předejít dalším podobným pokusům o podvod.

Administrativní budova na Pankráci.
Cimex odvrátil pokus o podvodné převzetí. Soud vydal předběžné opatření

Patnáct společností ze skupiny Cimex Group se minulý týden stalo cílem podvodného pokusu o převzetí ze strany společnosti Philomena a jejího jednatele Viktora Chlupa.

Ihned, jak Cimax Group tento záměr odhalila, podnikla právní kroky vedoucí k odvrácení tohoto podvodného pokusu o převzetí. Už v červnu Krajský soud Ústí nad Labem vydal předběžné opatření, které neoprávněnému nakládání s majetkem brání.  

Soud už tehdy poukázal na skutečnost, že dokumenty, jimiž se firma Philomena prokazuje, nejsou důvěryhodné. Smlouva i plná moc pro Viktora Chlupa s podpisem generálního ředitele Cimex Group Miroslava Kosnara jsou podle soudu pravděpodobně falzifikáty. A to se nyní díky grafologickému posudku také potvrdilo.

Skupina Cimex se zaměřuje na investice v oblasti komerčních realit a hotelnictví.

Robert Pelikán
Pelikán si vyjednal sto milionů korun z rozpočtu. Bude mít o 1,4 miliardy víc