ČT letos hospodaří s vyrovnaným rozpočtem 6,7 miliardy korun, což je zhruba stejně jako loni. Hlavní část výnosů tvoří příjem z výběru televizních poplatků v objemu kolem 5,6 miliardy korun.

Vojtěch Jasný ve Zlíně v roce 2013
Lidé se s Vojtěchem Jasným rozloučí v sobotu ve zlínském divadle

Televizní poplatek 135 korun se podle předsedy rady Jana Bednáře nezvyšoval od roku 2008 a výnos z jeho výběru je od té doby zhruba konstantní. Jeho reálná hodnota se ale snižuje o zhruba dvě procenta ročně kvůli inflaci, vývoji mezd a dalším faktorům. Za předpokladu nezměněné výše poplatku proto televize musí kvůli zachování vyrovnaného hospodaření začít šetřit.

Dalším požadavkem rady vedle vyrovnaného rozpočtu je zachování volných peněz na účtech České televize ve výši 700 milionů korun, což odpovídá desetině rozpočtu.

Rada zároveň Dvořákovi uložila, aby do poloviny února předložil návrh programového, technického, personálního a ekonomického plánu ČT na roky 2021 až 2024.

Přechod na DVB-T2

Hospodaření ČT loni skončilo vyrovnaně s náklady i výnosy přes 6,7 miliardy korun. Výnosy z podnikatelské činnosti přesáhly 690 milionů korun. Příjem z televizních poplatků činil 5,6 miliardy korun.

Žižkovský televizní vysílač.
Na DVB-T2 je připravena více než polovina domácností

Mzdové náklady byly téměř dvě miliardy, provozní a režijní náklady činily téměř 1,6 miliardy korun. Stopadesátimilionové náklady šly na přechod na nový vysílací standard DVB-T2. Z loňských investic televize 401,5 milionu korun šlo 176 milionů na obměnu televizní techniky a infrastruktury a víc než 78 milionů na informační technologie a digitální archiv.

ČT vysílá šest televizních programů ČT1, ČT2, ČT24, ČT sport, ČT :D a ČT art. Zaměstnává téměř 3000 lidí.