Aktivita ve druhém čtvrtletí byla o něco vyšší než v prvním, kdy souběžně klesly akcie, dluhopisy a komodity a byl nedostatek firemních dohod. Oživení ve druhém kvartálu však nebylo tak silné, aby odvrátilo celkový pololetní pokles příjmů z investičního bankovnictví u 12 největších bank.

Příjmy bank z obchodování s akciemi a dluhopisy, poradenské činnosti při fúzích firem a navýšení kapitálu se snížily nejvíce od poklesu při srovnání prvního pololetí let 2009 a 2010, kdy se příjmy propadly o 25 procent. Nejvyšších pololetních příjmů dosáhly investiční banky v prvním pololetí roku 2009, a to 140 miliard dolarů.

Výhled na druhé pololetí letošního roku je relativně dobrý, protože vývoj ve třetím čtvrtletím pokračoval ve stejném duchu jako ve druhém, uvedl šéf výzkumu a analýzy firmy Coalition George Kuznetsov. I tak ale neočekává, že by příjmy některé z bank v příštím roce vzrostly o více než pět až šest procent, protože na odvětví investičního bankovnictví budou mít negativní dopad přísnější pravidla týkající se kapitálu a přijímání rizik.

Zpráva Coaliton se týká aktivit v oblasti investičního bankovnictví skupiny 12 bank - Bank of America, Barclays, BNP Paribas, Citigroup, Credit Suisse, Deutsche Bank, Goldman Sachs, HSBC, JPMorgan Chase, Morgan Stanley, Société Générale a UBS.